Kürdəxanı qəsəbəsində məcburi köçkünlərə hüquqi yardım xidmətləri göstəriləcək
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin “Azərbaycan Respublikasında vəkilliyin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” 22 fevral 2018-ci il tarixli Sərəncamından irəli gələn vacib məsələlərdən biri də aztəminatlı ailələrin keyfiyyətli hüquqi yardıma əlçatanlığın təmin edilməsidir. Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası tərəfindən bu vəzifələrin icrası istiqamətində tədbirlər həyata keçirilməkdədir.
Belə ki, mütəmadi olaraq Respublikanın müxtəlif regionlarında hüquqi yardıma ehtiyacı olan şəxslərə pulsuz hüquqi yardım göstərilməsi üzrə tədbirlər icra olunur.
Məlumat üçün bildiririk ki, 15 fevral 2020-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası və Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə məcburi köçkünlərin kompakt şəkildə məskunlaşdığı Kürdəxanı qəsəbəsində vətəndaşlarımıza hüquqi yardım xidmətlərinin göstərilməsi planlaşdırılmışdır. Tədbir saat 11.00-dan 14.00-dək keçiriləcəkdir.
Tədbirdə hüquqi maarifləndirmə və hüquqi yardım işi Bakı şəhəri 20 saylı Vəkil Bürosunda fəaliyyət göstərən vəkillər tərəfindən göstəriləcəkdir.

Legal assistance services will be provided to IDPs in Kurdakhani settlement
One of the important issues arising out of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan “On additional measures regarding advocacy in the Republic of Azerbaijan” dated on February 22, 2018 is to ensure the accessibility quality legal assistance of low-income families. Appropriate measures are being taken by the Bar Association of the Republic of Azerbaijan to complete these tasks.
We would like to inform that on February 15, 2020, it is planned to provide legal assistance services to our citizens in Kurdakhani settlement, which IDPs settled compactly, jointly organized by the Bar Association of the Republic of Azerbaijan and the State Committee for Refugees and IDPs. The event will be held from 11.00 am to 02.00 pm.