“Yüksəliş” müsabiqəsinin qaliblərinə
Sizi – intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunan “Yüksəliş” müsabiqəsinin qaliblərini səmimi qəlbdən təbrik edirəm.
Müasir dövrdə hər bir fəaliyyət sahəsində yeni ideya və baxışlar tələb edilməklə yanaşı, elmi biliklərə əsaslanan bacarıq və vərdişlərə malik kadr ehtiyatlarının mövcudluğu vacib şərtlərdən biridir. Danılmaz həqiqətdir ki, peşəkar insan ehtiyatı hər bir ölkənin sərvəti hesab olunur.
İnsan kapitalının inkişaf etdirilməsi bizim üçün həmişə ciddi qəbul edilən prioritet məsələ olmuş və olmaqda davam edir. Ölkəmizdə yüksək intellektə malik insan kapitalının formalaşması və inkişafına, şəxsin müasir bilik və bacarıqlara yiyələnməsinin təmin edilməsinə, müxtəlif sahələrdə qazanılmış qabaqcıl dünya təcrübəsini tətbiq edərək onun potensialının üzə çıxarılmasına hər zaman xüsusi diqqət yetirilib.
Azərbaycan son illər ərzində bir çox uğurlara imza atıb, qələbələr qazanıb. Azərbaycan “qara qızılı” insan kapitalına çevirməyi bacaran ölkədir. Davos Ümumdünya İqtisadi Forumunun hesabatına əsasən bir çox göstəricilərə görə Azərbaycan dünya miqyasında ön sıralardadır. Ölkəmiz regionda həyata keçirilən bir sıra mühüm layihələrin təşəbbüskarı və iştirakçısıdır. Bu gün müstəqil Azərbaycan dövləti özünün ən şanlı dövrünü yaşayır. Müzəffər Azərbaycan Ordusunun Vətən müharibəsində qazandığı Zəfər müasir tariximizin ən parlaq səhifələrini təşkil edir. Sözsüz ki, bütün bu uğur və qələbələrə biz xalqımızın zəngin insan potensialına arxalanaraq nail ola bilmişik.
Əziz dostlar,
“Yüksəliş” müsabiqəsi zamanın çağırışlarına cavab olaraq kadr ehtiyatının zənginləşdirilməsi və təkmilləşdirilməsi istiqamətində atılmış mühüm addımlardandır. Əminəm ki, dövlətimizin daimi diqqət və qayğısı ilə siz tükənməz enerji ilə çalışaraq müstəqil Azərbaycanın inkişafı naminə hər zaman öz töhfələrinizi verəcəksiniz. Sizi bir daha təbrik edir, hər birinizə möhkəm cansağlığı və yeni-yeni nailiyyətlər arzulayıram.

I sincerely congratulate you, the winners of the “Rise” competition, which was established to identify and support leaders with high intellectual capacity and management qualities, and to establish a human resources bank in the country.
In modern times, in addition to the need for new ideas and views in every field of activity, one of the important conditions is the availability of human resources with skills and competences based on scientific knowledge. It is an undeniable fact that professional human resources are the asset for every country.
The development of human capital has always been and continues to be a serious priority for us. Our country has always attached tremendous importance to the formation and development of highly intelligent human capital, facilitating the acquisition of advanced knowledge and skills and unlocking its potential through the application of the world’s best practices to various fields.
Azerbaijan has achieved a number of successes and victories in recent years. Azerbaijan is a country that has managed to turn “black gold” into human capital. According to a report of the Davos World Economic Forum, Azerbaijan is at the forefront of the world in many respects. Our country has initiated and participated in a number of important projects implemented in the region. Today, the independent state of Azerbaijan is going through its most glorious period. The victory of the victorious Azerbaijani Army in the Patriotic War is one of the brightest pages of our modern history. Of course, we have been able to achieve all these successes and victories based on the rich human potential of our people.
Dear friends,
The “Rise” competition is one of the important steps taken to enrich and improve human resources in the face of challenges of modern times. I am confident that you will always use your inexhaustible energy to contribute to the development of independent Azerbaijan with continuous attention and care of our state. Congratulations again, and I wish each of you good health and new achievements.