Tədbirlər 26 Fevral, 2020
Bakının Qaradağ rayonundakı “Qobu Park” yaşayış kompleksinin məcburi köçkün sakinləri Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə aparılan “Xocalıya ədalət” beynəlxalq kampaniyasına orijinal bir tərzdə dəstək veriblər.
Fevralın 25-də gecə vaxtı pəncərələrin işıqları yandırılıb-söndürülməklə kompleksdəki binaların fasadında Xocalı soyqırımını yada salan sözlər və rəqəmlər yazılıb.
Beləliklə, məcburi köçkünlər həmrəylik və birlik nümayiş etdirərək, soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər. Binaların fasadında pəncərələrdən süzülən işıqla bir-birinin ardınca JUSTİCE FOR KHOJALY, XOCALI  sözləri və soyqırımının baş verdiyi tarixi, soyqırımı qurbanlarının sayını, faciədən ötən müddəti ifadə  edən 26 02 1992, 613, 28 rəqəmləri əks olunub.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə “Qobu Park”da təşkil edilmiş bu işıqlı anım aksiyası barədə videoçarx mediada və sosial şəbəkələrdə yerləşdirilib.

The light memory of Khojali genocide victims at “Gobu Park”…
Internally displaced residents of “Gobu Park” residential complex at Garadagh district of Baku uniquely supported the international campaign “Justice for Khojali” initiated by Leyla Aliyeva, the Vice President of Heydar Aliyev Foundation.
On February 25, at night, words and digits reminding Khojali genocide were written on the facade of the buildings by turning on and off the lights on the windows.
Thus, IDPs expressed their respect for the victims of the genocide by showing solidarity and unity. The light flashing from facades of the buildings reflected the words JUSTICE FOR KHOJALI, and 26.02.1992, 613, 28 accordingly indicating the date of the genocide, numbers of victims and the years have passed since the genocide.
The video of this light memory campaign organized in “Gobu Park” with support the State Committee for Refugees and IDPs was posted on media and social networks.