Dövlət Komitəsində növbəti kollegiya iclası keçirilib
Ötən il ölkəmiz üçün uğurla başa çatıb, qarşıya qoyulan bütün vəzifələr icra edilib, dayanıqlı inkişaf və sabitlik təmin olunub. Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi islahatlar xalqımız tərəfindən yüksək qiymətləndirilir və dəstəklənir. Sosial-iqtisadi inkişaf sürətinə görə ölkəmiz dünyada öncül mövqedədir.
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsində keçirilən növbəti kollegiya iclasında bu barədə ətraflı danışılıb. Prezident İlham Əliyevin yanında 2019-cu ilin yekunları ilə əlaqədar keçirilən müşavirədən irəli gələn vəzifələrdən söz açan Dövlət Komitəsinin sədri deyib ki, dövlətimizin başçısının təşəbbüsü ilə ötən il həyata keçirilən sosial paket 4,2 milyon insanı əhatə edib. O cümlədən məcburi köçkünlərə verilən vahid aylıq müavinətin məbləği 50 faiz artırılıb. Ötən il beş minədək məcburi köçkün ailəsi yeni ev və mənzillə təmin edilib. Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyevanın tapşırığı ilə yeni mənzillərdə, ilk növbədə, hələ də ən ağır şəraitdə yaşayan məcburi köçkünlər yerləşdirilir.
Kollegiya iclasında komitənin mərkəzi aparatının, departamentlərin və tabe təşkilatların 2019-cu ilin yekunlarına dair hesabatları müzakirə edilib, kollegiyanın 2020-ci il üçün iş planı təsdiq olunub.

The next board meeting was held at the State Committee
Last year successfully completed for our country, all tasks were performed, and sustainable development and stability were ensured. The reforms made by the President Ilham Aliyev are highly appreciated and supported by our people. Our country is in the leading position throughout the world for its of socio-economic growth.
This was discussed in detail at the next board meeting held at the State Committee for Refugees and IDPs of the Republic of Azerbaijan. Making a speech at the meeting with the President Ilham Aliyev on the duties arising out of the consultation regarding the outcome of 2019, Chairman of the State Committee said that the social package, implemented last year at the initiative of the head of our state, covered 4,2 million people. In addition, the amount of single monthly allowance provided to IDPs was increased by 50%. Last year, up to five thousand internally displaced families were provided with new houses and apartments. The IDPs still living under the most severe conditions will be relocated to new apartments in the first place at the instruction of the First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva.
Reports of the central office, departments of the Committee and subordinate organizations on the outcome of 2019 were discussed and the board`s work plan for 2020 was approved at the board meeting.