Dövlət Komitəsində ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsində “Heydər Əliyev İli” ilə əlaqədar Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Yasamal rayon təşkilatı ilə birgə tədbir keçirilib.
Tədbir iştirakçıları əvvəlcə ulu öndər Heydər Əliyevin, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canlarını qurban vermiş şəhidlərimizin əziz xatirələrini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev qeyd edib ki, müstəqil və qalib Azərbaycanın məğrur vətəndaşları, ümummilli lider, fenomenal şəxsiyyət Heydər Əliyevin misilsiz xidmətlərini hər zaman yüksək dəyərləndirir, əziz xatirəsini dərin hörmət və ehtiramla yad edirlər. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamı ilə 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi tarixi hadisə adlandırılaraq, bunun dahi şəxsiyyət Heydər Əliyevin müstəsna xidmətlərinin, zəngin həyat və fəaliyyətinin daha yaxından öyrənilməsi üçün böyük fürsət olduğu iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb. Bildirilib ki, ulu öndər Heydər Əliyevin ən böyük arzusunu – işğal altında olan ərazilərimizin azad edilməsini Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu reallaşdırıb.
YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev ulu öndər Heydər Əliyevin xalqımız qarşısında misilsiz xidmətlərindən bəhs edib. O qeyd edib ki, hər bir xalqın taleyində müstəsna rol oynayan, xilaskarlıq missiyası həyata keçirən tarixi şəxsiyyətlər var. Azərbaycan xalqının tarixində bu şəxsiyyət ümummilli liderimiz Heydər Əliyevdir. Heydər Əliyev bütün həyatı boyu doğma xalqının inkişaf və tərəqqisi uğrunda çalışmış, xalqını üzləşdiyi çətinliklərdən xilas etmiş dahi şəxsiyyətdir. Bu gün Heydər Əliyevin banisi olduğu müstəqil Azərbaycanı Prezident İlham Əliyev dünyada güclü və nüfuzlu dövlətə çevirib. Qazanılan bütün uğurların əsasında isə Heydər Əliyev siyasəti dayanır.
Tədbirdə Komitədə çalışan 13 nəfər əməkdaşın YAP sıralarına qoşulmaq üçün müraciətlərinə də baxılıb, partiyanın üzvlüyünə qəbul edilib. YAP üzvü olan bir qrup əməkdaşa isə fəxri fərmanlar təqdim edilib.
Tədbirdə Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvlüyünə qəbul olunan Komitə  əməkdaşı Vüsal Babayev çıxış edərək bildirib ki, belə bir əlamətdar vaxtda inkişaf və müasirlik partiyası olan Yeni Azərbaycan Partiyasına üzv olmaq həm məsuliyyət, həm  fəal vətəndaşlıq mövqeyi, həm də böyük şərəfdir.

Event dedicated to 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held at the State Committee
Tədbirlər 11 April, 2023
A joint event was held at the State Committee For Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons with the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party (NAP) in connection with the "Year of Heydar Aliyev".
First of all, the participants commemorated the dear memories of the Great Leader Heydar Aliyev and our martyrs who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan with a minute of silence.
Chairman of the State Committee Rovshan Rzayev stated that, proud citizens of independent and victorious Azerbaijan always highly value the unparalleled services of national leader, phenomenal personality Heydar Aliyev and commemorate his dear memory with deep respect and reverence. The declaration of 2023 as the "Year of Heydar Aliyev" by the relevant Decree of the President of the Republic of Azerbaijan was called a historical event and the participants were informed that this is a great opportunity for a closer study of the exceptional services, rich life and activities of the great personality Heydar Aliyev. It was stated that Azerbaijan Army realized the greatest dream of the great leader Heydar Aliyev- the liberation of our occupied territories, under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev.
Bakhtiyar Nabiyev, chairman of the Yasamal District Organization of the New Azerbaijan Party (NAP), spoke about the great leader Heydar Aliyev's unparalleled services to our people. He also ponted out that there are historical figures who play an exceptional role in the destiny of every nation and doing a rescue mission. This historical figure in the history of Azerbaijani people is our national leader Heydar Aliyev. Heydar Aliyev is a genius leader who worked for the development and progress of his native people throughout his life and saved his people from the difficulties they faced. Today, President Ilham Aliyev has turned independent Azerbaijan, founded by Heydar Aliyev, into a powerful and authoritative state in the world. The basis of all the achieved successes is the policy of Heydar Aliyev.
At the event, the applications of 13 employees working in the Committee for join the ranks of New Azerbaijan Party (NAP) were considered and accepted as members of the party. Certificates of  honor were presented to a group of employees who are members of  New Azerbaijan Party (NAP).
Vusal Babayev, a member of the New Azerbaijan Party Committee, made a speech at the event and said that, to be a member of the New Azerbaijan Party, a party of development and modernity at such a significant time, is both a responsibility and an active citizenship position, as well as a great honor.