“Zəfər arzuları” adlı sosial aksiya təşkil edilib
Möhtərəm Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli ordumuzun qazandığı parlaq Zəfər xalqımızın qürur mənbəyi, müstəqil dövlətçiliyimizin tarixi nailiyyətidir.
Noyabrın 7-də Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakının ən böyük ticarət mərkəzlərindən olan “Gənclik Mall”da şanlı Qələbəyə həsr olunmuş “Zəfər arzuları” adlı sosial aksiya təşkil edib.
Aksiya iştirakçılarına kiçik ölçülü standart kağız parçalarına ürək sözlərini yazıb, mərkəzdə quraşdırılmış iri lövhədəki   yumruq təsvirinin üzərinə yapışdırmaq təklif olunur. Lövhənin yanında Azərbaycan Ordusunun xüsusi təyinatlı qüvvələri mənsubunun maketi qoyulub. Bundan başqa, Müdafiə Nazirliyi aksiyada iki nəfər hərbçinin iştirakını da təmin edib.
Aksiyada tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri, ziyalılar, şəhid ailələrinin üzvləri, müharibə veteranları, ictimai fəallar və vətəndaşlar iştirak edirlər.
“Gənclik Mall”a gələnlər, xüsusilə, uşaqlar aksiyaya böyük maraq göstərir, lövhənin önündə, qəhrəman Ordumuzun əsgərləri ilə şəkil çəkdirirlər.

Tədbirlər 07 November, 2022
The bright Victory won by our brave army under the leadership of the Honorable President, Supreme Commander-in-Chief Mr. Ilham Aliyev is a source of pride for our nation and a historical achievement of our independent statehood.
On November 7, the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs of the Republic of Azerbaijan, with the support of the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, organized a social action called “Victory Dreams” dedicated to the glorious Victory in “Ganjlik Mall”, one of the largest shopping centers of Baku.
The participants of the action are suggested to write the words from their heart on small pieces of standard paper and stick them on the image of a fist on a large board installed in the center. A model of a member of the special forces of the Azerbaijan Army is placed next to the board. In addition, the Ministry of Defense ensured the participation of two military men in the action.
Well-known cultural and artistic figures, intellectuals, members of martyrs’ families, war veterans, social activists and citizens take part in the action.
Visitors coming to “Ganjlik Mall”, especially children, are very interested in the action, taking pictures with the soldiers of our heroic Army in front of the board.