Böyük Qayıdışla bağlı fləşmob keçirilib
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi doğma yurdlarına qayıtmış keçmiş məcburi köçkünlərin iştirakı ilə fləşmob keçirib. Fləşmobun çəkilişləri Laçın və Füzuli şəhərlərində, Laçın rayonunun Zabux, Zəngilan rayonunun Ağalı kəndlərində aparılıb.
Böyük Qayıdış Qarabağa və Şərqi Zəngəzura yeni nəfəs gətirir, işğaldan azad edilmiş ərazilərin dirçəlişini sürətləndirir. İndiyədək 1453 ailə, yəni 5719 nəfər doğma yurda köçürülüb. Böyük Qayıdışa dair birinci Dövlət Proqramı çərçivəsində icra olunan genişmiqyaslı tədbirlər bu siyasətin uğurla həyata keçirilməsini təmin edir.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi doğma yurdlarına qayıtmış həmvətənlərimiz haqqında hazırladığı növbəti fləşmobu təqdim edir.

A flash mob dedicated to the Great Return took place
The State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons held a flash mob with the participation of former internally displaced persons who returned to their homeland. The flash mob was filmed in the cities of Lachin and Fuzuli, in the villages of Zabukh in Lachin district and Aghali in Zangilan district.
The “Great Return” revitalizes East Zangazur and Karabakh and speeds up the rebirth of areas liberated from occupation. At the moment, 1,453 families, that is, 5,719 people, have been resettled. This policy is successfully executed thanks to extensive measures put in place under the first State Program of the “Great Return”.
The State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons presents another flash mob prepared by our compatriots who have returned to their native lands.