Bölgələrdəki nümayəndəliklər şəhidlərin xatirəsini yad ediblər
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin bölgələrdəki nümayəndəliklərində 27 sentyabr – Anım Gününə həsr edilmiş tədbirlər keçirilib.
Nümayəndəliklərin əməkdaşları yerlərdəki şəhid məzarlarını ziyarət edib, torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçən qəhrəmanların xatirəsini əbədiləşdirmək üçün məcburi köçkünlərin müvəqqəti məskunlaşdıqları qəsəbələrdə ağaclar əkiblər.
Tədbirlər  zamanı Prezient, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Ordumuzun 44 günlük Vətən müharibəsində göstərdiyi şücaətdən, igid hərbçilərimizin hünər və cəsarətindən bəhs olunub. Qeyd olunub ki, erməni faşizmi üzərində qələbə, torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi məcburi köçkünlərin doğma yurda qayıdışına imkan yaradıb və bu prosesin tezləşdirilməsi üçün zəruri tədbirlər görülür.
Məcburi köçkünlər onlara qələbə sevinci və qüruru yaşadan şəhidlərimizin xatirəsinə ehtiramlarını bildirib, onlara Allahdan rəhmət diləyiblər.

Representative offices in the regions commemorated the martyrs
Representative offices of the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons in the regions held events dedicated to September 27 – Remembrance Day.
Employees of the representative offices visited the graves of martyrs and planted trees in the settlements temporarily accommodated by IDPs to cherish the memory of the heroes who sacrificed their lives for the freedom of our lands.
They spoke about the courage of our brave Army under the leadership of President, Victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev in the 44-day Patriotic war, the courage and bravery of our servicemen at the meeting. It was noted that the victory over Armenian fascism, the liberation of our lands from occupation allowed IDPs to return to their homeland, and necessary measures are being taken to accelerate this process.
The IDPs paid tribute to the memory of our martyrs, who gave them the joy and pride of victory, and wished God`s mercy upon them.