Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Məcburi Köçkünlərin Sosial İnkişaf Fondu ilə birlikdə əraziləri işğal olunmuş rayonlardan olan məcburi köçkün və şəhid ailələri üçün iftar süfrəsi təşkil etmişdir.
23 Avqust, 2011
Bütün müsəlman aləminin səbirsizliklə gözlədiyi müqəddəs Ramazan ayında edilən ən böyük ibadətlərdən biri də oruc tutmaqdır. Oruc tutmaq fəzilətli bir əməl olduğu kimi, oruclu bir kimsəyə iftar vermək də onun qədər fəzilətlidir. Məhz elə bu fəzilətli əməlin savabına nail olmaq və cəmiyyətin aztəminatlı təbəqəsinə müəyyən mənada dəstək vermək məqsədilə Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Məcburi Köçkünlərin Sosial İnkişaf Fondu ilə birlikdə əraziləri işğal olunmuş rayonlardan olan 200 nəfər məcburi köçkün və şəhid ailəsi üçün 2011-ci il avqustun 22-də iftar süfrəsi təşkil etmişdir. İnsanları sevmək, onlara qayğı göstərmək, dərdlərinə şərik olmaq, yurd-yuvalarından didərgin düşmüş soydaşlarımıza, onların timsalında imkansız ailələrə imkanımızın çatdığı qədər kömək edilməsi ən azından insanlıq və vətəndaşlıq borcudur. Bu savab əməli həmişə etməliyik. Sonda İftar süfrəsi ilə əlaqədar tədbir iştirakçıları, məcburi köçkün və şəhid ailələri təşkilatçılara öz minnətdarlıqlarını bildirmişlər.

The State Committee on the Affairs of Refugees and İnternally Displaced Persons together with the Social Development Fund of Internally Displaced Persons organized iftar (fast-breaking ) meal for internally displaced persons and martyrs’ families from regions of which territories were occupied.
23 August, 2011
One of the greatest prayers in holy month of Ramadan looked forward by the entire Muslim world is fasting. Giving iftar meal to a fasting person is as good as fasting itself. On August 22, 2011 the State Committee on the affairs of refugees and internally displaced persons together with the Social Development Fund gave iftar meal to 200 people from internally displaced families and martyrs’ families from regions of which territories were occupied to acquire merit in God’s sight just for this sacred deed and to support low-income stratum of the society somewhat. Loving people, taking care of them, sharing their grief, helping our compatriots driven out of their lands, poor families in their sample within our own means are at least human and civic duty. We always should do this good deed. In the end the participants of the event, internally displaced families and martyrs’ families expressed acknowledgement to the organizers for iftar meal.