Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin yeni sədri Rövşən Şükür oğlu Rzayev Komitənin kollektivinə təqdim olunub
Mətbuat xidmətinin məlumatı 24 Aprel, 2018
24 aprel 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev yeni təyin olunmuş Komitə sədri Rövşən Rzayevi Komitənin kollektivinə təqdim edib və ona işlərində uğurlar arzulayıb. Yeni Komitə sədrini təqdim edən Ramiz Mehdiyev Rövşən Rzayevin keçdiyi həyat yolu və iş təcrübəsi barədə geniş məlumat verib. Ramiz Mehdiyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən ölkə əhalisinin ən həssas təbəqəsi olan qaçqın və məcburi köçkünlərin həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün çox böyük işlərin görüldüyünü diqqətə çatdırıb və bu istiqamətdə işlərin bundan sonra da davam etdiriləcəyini vurğulayıb. Ramiz Mehdiyev Ölkə Prezidenti tərəfindən qarşıya qoyulan vəzifələrə nail olmaq üçün Komitənin kollektivinə müvafiq məsləhət və tövsiyələrini verib. Yeni təyin olunmuş Komitə sədri Rövşən Rzayev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin ona göstərdiyi yüksək etimada görə minnətdarlığını bildirib və qaçqın və məcburi köçkünlərlə bağlı qarşıya qoyulan vəzifələri layiqincə yerinə yetirəcəyini qeyd edib. Qeyd edək ki, Rövşən Şükür oğlu Rzayev Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 21 aprel tarixli Sərəncamı ilə Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri vəzifəsinə təyin edilib.
31 May, 2025 / Mətbuat xidmətinin məlumatı Köç karvanı Laçın rayonunun Bəylik kəndinə çatıb
31 May, 2025 / Mətbuat xidmətinin məlumatı Laçın rayonunun Bəylik kəndinə növbəti köç karvanı yola salınıb

The new Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs Rovshan Shukur Rzayev was introduced to the staff of the Committee
Mətbuat xidmətinin məlumatı 24 April, 2018
On April 24, 2018, the Head of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan Ramiz Mehdiyev introduced the newly appointed Chairman of the Committee Rovshan Rzayev to the staff of the Committee and wished him success in his work. Ramiz Mehdiyev, who introduced the new Chairman of the Committee, spoke about Rovshan Rzayev`s life and work experience. Ramiz Mehdiyev noted that great work has been done by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev to improve the living conditions of refugees and internally displaced persons who are the most vulnerable group of the population, and emphasized that the work in this direction will continue. Ramiz Mehdiyev gave his relevant advice and recommendations to the staff of the Committee to achieve the tasks set forth by the President of the country. Rovshan Rzayev, the newly appointed Chairman of the Committee, expressed his gratitude for the high trust shown to him by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev and noted that he will duly fulfill the duties set forth concerning refugees and internally displaced persons. It should be noted that Rovshan Shukur Rzayev was appointed as the Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated on April 21, 2018.