Avropa Günü münasibətilə məcburi köçkünlər üçün konsert proqramı təşkil olunub
Mayın 11-də Abşeron rayonunun Masazır qəsəbəsinin ərazisində məskunlaşan zəngilanlı məcburi köçkünlər üçün Avropa Günü münasibətilə gənc azərbaycanlı müğənnilərin konserti təşkil olunub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, tədbir Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycandakı nümayəndəliyinin, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin və Zəngilan Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə reallaşıb.
Tədbirdə Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Fuad Hüseynov, Aİ-nın Azərbaycandakı nümayəndəliyi rəhbərinin birinci müşaviri Denis Daniilidis çıxış edərək Avropa İttifaqı ilə Azərbaycan arasındakı əlaqələrdən bəhs edib, bu əməkdaşlıq çərçivəsində azərbaycanlı məcburi köçkünləri əhatə edən bir sıra layihələrin də reallaşdırıldığını vurğulayıblar.

A concert was organized for IDPs on the occasion of the Europe Day
On May 11, a concert with the young Azerbaijani singers was organized on the occasion of the Europe Day for IDPs from Zangilan resettled in Masazir settlement, Absheron district.
According to Azertac, the event was organized by the Delegation of European Union (EU) to Azerbaijan, the State Committee on Deals of Refugees and IDPs and Zangilan region Executive Power.
At the event, Deputy Chairman of the State Committee on Deals of Refugees and IDPs Fuad Huseynov, the First Counselor of the EU Delegation Denis Daniilidis made a speech, talked about the relations between the European Union and Azerbaijan and said that a number of projects covering the Azerbaijani IDPs have been implemented too.