Xarici ölkələrin Azərbaycandakı diplomatik nümayəndələrinin və beynəlxalq təşkilatların rəhbərlərinin Cocuq Mərcanlıya səfəri təşkil olunub
15 Fevral, 2017
Fevralın 15-də Qaçqınlar və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən xarici ölkələrin Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik nümayəndələrinin və beynəlxalq təşkilatların rəhbərlərinin Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad edilmiş Cocuq Mərcanlı kəndinə səfəri təşkil olunub.
Səfər çərçivəsində diplomatlar ermənilər tərəfindən Cocuq Mərcanlı kəndində törədilmiş vəhşiliklərlə tanış olacaqlar.
Qeyd edək ki, səfər Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin yanvarın 30-da regionların 2014-2018-ci illərdə sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramının icrasının üçüncü ilinin yekunlarına həsr olunmuş konfransda verdiyi tapşırıqlara uyğun olaraq təşkil edilib.

Diplomatic representatives of foreign countries and heads of international organizations in Azerbaijan visit Jojug Marjanli
15 February, 2017
The State Committee on Deals of Refugees and IDPs has organized a visit of diplomatic representatives of foreign countries and heads of international organizations accredited in Azerbaijan to the liberated Jojug Marjanli village in Jabrayil district.
During the trip, the diplomats will view atrocities committed by Armenians in Jojug Marjanli village.
The visit was organized under the instructions of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.