Yanğından zərər çəkmiş məcburi köçkün ailəsinə Azərbaycan Prezidentinin tapşırığı ilə birdəfəlik maddi yardım verilmişdir.
Mətbuat xidmətinin məlumatı 21 Dekabr, 2016
Noyabrın 29-da paytaxtın Nizami rayonu ərazisində Elşən Süleymanov küçəsi, 49 ünvanında yerləşən tikintisi yarımçıq qalmış binada yanğın baş vermişdir. Baş vermiş faciə nəticəsində 4 nəfər ailə üzvü həlak olmuş Füzuli rayonundan olan məcburi köçkün Babaşov Əkbər Haqverdi oğlunun ailəsinə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, Nazirlər Kabinetinin müvafiq sərəncamına uyğun olaraq birdəfəlik maddi yardım ayrılmışdır. Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Gəray Fərhadov dekabrın 16-da dövlət tərəfindən ayrılmış birdəfəlik maddi yardımı Babaşov Əkbər Haqverdi oğluna təqdim etmişdir. Gəray Fərhadov onunla söhbətində baş vermiş faciəvi hadisədən dərindən kəndərləndiyini bildirmişdir. Söhbət zamanı Gəray Fərhadov qaçqınların və məcburi köçkünlərin problemlərinin həllinin dövlətimizin başçısı cənab İlham Əliyevin daim diqqət mərkəzində olduğunu deyib. O, həmçinin bildirib ki, məcburi köçkünlərin məskunlaşdığı və yanğın baş vermiş həmin ərazinin özəl şirkətlərin biri tərəfindən alındığı üçün hazırda Nizami rayon icra hakimiyyəti tərəfindən həmin şirkətlə danışıqlar aparılır. Gəray Fərhadov Prezident İlham Əliyevin yürütdüyü uğurlu və qətiyyətli siyasət nəticəsində torpaqlarımızın tezliklə işğaldan azad olunacağına, qaçqınların və məcburi köçkünlərin doğma yurdlarına qayıdacaqlarına əminliyini ifadə edib. Həmin gün fəaliyyətləri Beynəlxalq Humanitar Yardım üzrə Respublika Komissiyası ilə əlaqələndirilən humanitar təşkilatlardan biri olan “Gəncliyə Yardım" fondu tərəfindən Babaşov Əkbər Haqverdi oğlunun ailəsinə müvafiq ev əşyaları təqdim edilmişdir. Füzuli rayonundan olan məcburi köçkün Babaşov Əkbər Haqverdi oğlu baş vermiş hadisə ilə əlaqədar yaranmış çətinliklərin aradan qaldırılması istiqamətində atılan addımlara görə Azərbaycan Prezidentinə minnətdarlıqlarını bildirmişdir.

One-time financial assistance was provided to fire-affected IDP families by the order of the President of Azerbaijan.
21 December, 2016
On November 29, fire occurred in unfinished building at 49 Elshan Suleymanov Street,Nizami district, Baku. Based on the instructions of the President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev, and the relevant order of the Cabinet of Ministers, one-time financial assistance was provided to the family of Babashov Akbar Hagverdi, IPD from Fuzuli region whose 4 family members were killed in the tragedy.
Deputy Chairman of State Committee on Deals of Refugees and IDPs Garay Farhadov presented one-time financial assistance allocated by the government on 16 December to Babashov Akbar Hagverdi. Garay Farhadov said in an interview with him that he deeply grieved over the tragic incident.
During the meeting Garay Farhadov said that the settlement of problems of refugees and IDPs was always in the spotlight of the President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev. He also stated that since the area where IDPs settled and fire occurred was purchased by one of the private companies, currently negotiations are being held with the company by Nizami district executive power. Garay Farhadov expressed his confidence that, as a result of the successful and decisive policy pursued by President Ilham Aliyev, our lands would be liberated, refugees and IDPs would return to their homes soon.
On the same day, appropriate household stuffs were presented to the family of Babashov Akbar Hagverdi by one of the humanitarian organizations "Youth Aid" Fund the activities of which were associated with the Republican Commission on International Humanitarian Aid.
IDP from Fuzuli region Babashov Akbar Hagverdi expressed his gratitude to the President of Azerbaijan for the steps taken to overcome difficulties arising from the incident.