Azad edilmiş ərazilərdə məşğulluq imkanlarına dair fləşmob keçirilib
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin işğaldan azad edilmiş ərazilərdəki nümayəndəliklərinin dəstəyi ilə "Böyük Qayıdış" proqramı çərçivəsində növbəti video-fləşmob təşkil olunub.
Video-fləşmob azad edilmiş ərazilərdə məşğulluq imkanlarını və bərpa-quruculuq işlərində vətəndaşların fəal iştirakını nümayiş etdirmək məqsədi daşıyır. Çəkilişlər Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun müxtəlif bölgələrində – hazırda həyatın bərpa olunduğu kənd və şəhərlərdə aparılıb.
Fləşmobda işğaldan azad edilmiş ərazilərdə müxtəlif sahələrdə çalışan vətəndaşlar iştirak ediblər. Onlar öz iş yerlərindən səsləndirdikləri qısa və təsirli sloqanlarla həm gördükləri işin mahiyyətini izah edib, həm də doğma yurduna qayıtmağa hazırlaşan soydaşlarımıza həmrəylik mesajı ünvanlayıblar.

A flash mob on employment opportunities in the liberated territories was held
A new video flash mob has been organized within the framework of the “Great Return” program by the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan, with the support of the representatives of the President of the Republic of Azerbaijan in the liberated territories.
The video flash mob aims to showcase employment opportunities in the liberated territories and to highlight the active participation of citizens in the reconstruction and restoration efforts. Filming took place in various regions of Karabakh and Eastern Zangezur—villages and cities where life has already been restored.
Citizens working in different fields in the liberated territories took part in the flash mob. Through short and impactful slogans voiced from their workplaces, they explained the essence of their work and conveyed messages of solidarity to our compatriots preparing to return to their native lands.