Bərdə rayonunda məcburi köçkünlər üçün salınan yaşayış məhəlləsində tikinti işlərinin gedişi ilə bağlı müşavirə keçirmişdir
Mətbuat xidmətinin məlumatı 08 May, 2013
Mayın 8-də Baş nazirin müavini, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri Üzrə Dövlət Komitəsinin sədri cənab Əli Həsənov məcburi köçkünlər üçün salınan yeni yaşayış məhəlləsində tikinti işlərinin gedişi ilə bağlı vəziyyəti yerində öyrənmək məqsədi ilə Bərdə rayonunda olmuşdur. Yaşayış məhəlləsində tikintinin gedişi ilə tanış olan Əli Həsənov burada inşaatçılarla müşavirə keçirmiş, işlərin yüksək keyfiyyətlə və vaxtında görülməsi üçün tapşırıqlar vermişdir. Müşavirədə qeyd olunmuşdur ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2004-cü il 1 iyul tarixli Sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Qaçqınların və məcburi köçkünlərin yaşayış şəraitinin yaxşılaşdırılması və məşğulluğunun artırılması üzrə Dövlət Proqramı”na uyğun olaraq salınan yeni yaşayış məhəlləsində hər biri 5 mərtəbədən ibarət 15 ev, 540 şagird yerlik məktəb, 280 yerlik uşaq bağçası, həkim məntəqəsi, klub, inzibati bina, poçt inşa edilir. Binalardakı mənzillər dörd, üç, iki və birotaqlıdır. Tikinti işləri ilə 20-yə yaxın şirkət məşğul olur. İşlər tam yekunlaşdırıldıqdan sonra yeni məhəllədəki mənzillərə Bərdə rayonu ərazisindəki təhsil müəssisələrində müvəqqəti məskunlaşmış ailələr köçürüləcəkdir. Müşavirədə tikinti şirkətlərinin nümayəndələri çıxış edərək inşaat işlərinin gedişinin qrafikə uyğun getdiyini diqqətə çatdırmışlar. Baş nazirin müavini, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri Üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Əli Həsənov müşavirəyə yekun vurmuşdur.

The conference about the state of construction works in the block established for IDPs in Barda region
08 MAY, 2013
The deputy prime minister, the chairman of the State Committee for Deals of Refugees and IDPs, Mr. Ali Hasanov was in Barda region to be informed about the state of construction works of new block for IDPs, which is being built.
Getting information about the state of construction works in the block, Ali Hasanov held the meeting with the constructors, gave instructions for the implementation of works timely and in high quality.
According to the "State Program for improving the living conditions and increasing employment of Refugees and IDPs" approved by the decree of the President of Azerbaijan Republic Mr. Ilham Aliyev dated 1 July 2004, 15 five-storied houses, 540-seat school, 280-seat kindergarten, medical centre, club, administrative building, post office are being constructed in the newly built block. The flats are four-room, three-room, two-room, one-room in the buildings. About 20 companies are engaged in the construction works. The families temporary settled in educational institutions of Barda region will be moved to the flats in the new block after the full completion of the works. Making the speech at the conference, the representatives of the construction companies noted that, the progress of construction works followed the schedule. The deputy prime minister, the chairman of the State Committee for Deals of Refugees and IDPs, Mr. Ali Hasanov summarized the conference.