Azərbaycan Respublikasının Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin işləri üzrə Dövlət Komitəsində 23 İyun - Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Prezident İlham Əliyevin “dövlət qulluğunda olmaq imtiyaz deyil, məsuliyyət və insanlara xidmət imkanıdır” sözlərini xatırladan Komitə sədri Rövşən Rzayev əməkdaşları əlamətdar gün münasibətilə təbrik edib, onlara işlərində uğurlar arzulayıb. Qaçqınlar və məcburi köçkünlərlə iş sahəsində dövlət siyasətinin və onun bu gün prioritet istiqaməti olan Böyük Qayıdışın təşkilində və həyata keçirilməsində komitənin üzərinə mühüm vəzifələr düşdüyü, bunların yerinə yetirilməsi üçün hər bir əməkdaşın yüksək məsuliyyətlə çalışmasının zəruriliyi vurğulanıb. Dövlətimizin başçısının və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın qaçqınlar və məcburi köçkünlərlə bağlı məsələlərin həllinə xüsusi diqqət və qayğısı dərin minnətdarlıq hissi ilə qeyd edilib.
Dövlət qulluğunda xidməti fəaliyyətin qiymətləndirilməsinin nəticələrinə uyğun olaraq komitə əməkdaşlarından bir qrupu təşəkkürnamə və qiymətli hədiyyə ilə mükafatlandırılıb.
Tədbirdə çıxış edən dövlət qulluqçuları həmkarlarını təbrik edib, səmərəli fəaliyyət üçün yaradılan şəraitə görə ölkə rəhbərliyinə minnətdarlıq bildiriblər.

An event dedicated to the Professional Holiday of State Employees has been held
An event was held at the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan on June 23, in honor of State Employees’ Professional Holiday.
Chairman Rovshan Rzayev congratulated the employees on the special day, recalling President Ilham Aliyev’s words that “being in public service is not a privilege but a responsibility and an opportunity to serve people”. He wished them success in their work. Rzayev emphasized that the committee has important responsibilities in organizing and implementing state policies related to refugees and internally displaced persons, particularly in the priority area of the Great Return. He stressed the necessity for each employee to work with high responsibility to fulfill these tasks. The special attention and care given by the President and First Vice President Mehriban Aliyeva to resolving issues related to refugees and internally displaced persons were noted with deep gratitude.
In accordance with the results of the evaluation of service activities in the state service, several committee employees were awarded certificates of appreciation and valuable gifts.
State employees who spoke at the event congratulated their colleagues and expressed their gratitude to the country’s leadership for the favorable conditions created for effective work.