Füzuliyə köçənlərə ödənişsiz danışıq üçün sim-kartlar hədiyyə edilib
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə “Bakcell” mobil rabitə şirkəti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı"nın icrası çərçivəsində işğaldan azad edilmiş ərazilərə köçürülən keçmiş məcburi köçkün ailələrin gündəlik problemlərinin həllinin rahatlaşdırılması məqsədi ilə birgə layihənin həyata keçirilməsinə başlanmışdır. “Bakcell” mobil rabitə şirkəti 22-23 aprel tarixlərində Füzuli şəhərinə köçürülən ailələrə ödənişsiz  danışıq üçün sim-kart hədiyyə edib.
Dövlət Komitəsi bildirir ki, ilkin mərhələdə 78 ailə ödənişsiz danışıq imkanından istifadə edəcək. Hər bir ailəyə 2 ədəd sim-kart təqdim olunub. Həmin sim-kartlardan istifadə edən keçmiş məcburi köçkünlər öz aralarında pulsuz danışa biləcəklər. Sonradan bu sim-kartların sayının keçmiş məcburi köçkünlərin istəyi ilə artırılması da planlaşdırılıb.
Xatırladaq ki, işğaldan azad edilmiş ərazilərə daha əvvəl köçürülmüş vətəndaşlara da “Bakcell”in ödənişsiz danışıq üçün sim-kartlarının paylanması nəzərdə tutulur.

Free SIM Cards Given to Families Relocated to Fuzuli
Based on an agreement between the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan and the mobile communication company “Bakcell” a joint project has been initiated to facilitate the daily problems of former internally displaced families relocated to the territories liberated from occupation. This is part of the implementation of the “First State Program on the Great Return to the Territories of the Republic of Azerbaijan Liberated from Occupation”. On April 22-23, “Bakcell” provided families relocated to the city of Fuzuli with free SIM cards for free calls.
The State Committee reports that in the initial phase, 78 families will benefit from free calls. Each family has been given 2 SIM cards. Former internally displaced persons using these SIM cards will be able to talk to each other for free. It is also planned to increase the number of these SIM cards based on the requests of the former internally displaced persons.
It is worth noting that free SIM cards from “Bakcell” will also be distributed to citizens who were previously relocated to the liberated territories.