Dövlət Komitəsinin əməkdaşlarına medal təqdim olunub
Ölkəmizdə çevik və səmərəli dövlət idarəçiliyini təmin etmək üçün səriştəli milli kadrların yetişdirilməsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin müstəsna xidmətləri olub. Hazırda Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlət qulluğunun daha yaxşı təşkili və idarə olunması istiqamətində ardıcıl və məqsədyönlü siyasət aparılır, genişmiyqaslı islahatlar həyata keçirilir.
Dövlət qulluğunun müasirləşdirilməsinə, bu sahədə yeni texnologiyaların tətbiqinə Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyeva da böyük dəstək göstərir.
Bu fikirlər avqustun 15-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşlarına “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalının və müvafiq vəsiqənin təqdim olunması zamanı səsləndirilib.
Prezident İlham Əliyevin 22 iyun 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətinə görə həmin medalla təltif edilənlər arasında Dövlət Komitəsinin üç əməkdaşı - Sosial təminat və kommunal xidmətlər şöbəsinin sektor müdirləri İlqar Süleymanov, Mahir Dadaşov və aparıcı məsləhətçi Mizam Həsənov da vardır.
Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalını və onun vəsiqəsini təltif olunan əməkdaşlara təqdim edib, hər birinə xidməti fəaliyyətdə və şəxsi həyatda uğurlar arzulayıb.
Dövlət qulluğunda fərqlənən əməkdaşlar onların fəaliyyətini qiymətləndirdiyinə görə ölkə rəhbərinə minnətdarlıq edib, göstərilən etimadı daim doğruldacaqlarını bildiriblər.

Employees of State Committee awarded with medals
The legacy of the National Leader Heydar Aliyev rests in his exceptional role in nurturing national talent to fortify agile and effective state administration. Presently, under the leadership of President Ilham Aliyev, a consistent and purpose-driven approach is being pursued to improve state service, thereby implementing largescale reforms.
Furthering this endeavour, First Vice-President Mehriban Aliyeva lends substantial support to modernizing the state service and integrating new technologies.
This was mentioned on August 15 during the award ceremony for the "Distinction in State Service".  Medals and relevant certificates were presented to employees of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs.
In accordance with President Ilham Aliyev's decree dated June 22, 2023, three State Committee employees - Ilgar Suleymanov, Mahir Dadashov, and Mizam Hasanov, Heads of Units under the Social Security and Communal Services Department became recipients of this esteemed medal for their impactful contributions to public service.
Chairman Rovshan Rzayev presented the "Distinction in Public Service" medal and relevant certificates to the awardees, extending his wishes for their professional pursuits and personal endeavours.