Mətbuat xidmətinin məlumatı 24 Aprel, 2023
Vətəndaş cəmiyyəti institutlarının diqqətinə çatdırılır ki, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuraya namizədlərin irəli sürülməsi və bununla əlaqədar olaraq onların qeydiyyatı elan olunur. Elanın qüvvədə olma müddəti 22 may 2023-cü il, saat 18:00-dəkdir.
Təqdim olunmalı sənədlər:
1. şəxsiyyət vəsiqəsinin surətini;
2. namizədin tərcümeyi-halını;
3. namizəd hər hansı bir vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduğu halda həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surətini
4. mərkəzi icra hakimiyyəti orqanı yanında yaradılan ictimai şuralara namizədlərə münasibətdə şəxsin müvafiq sahə üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik olmasını sübut edən sənəd (olduğu halda əmək kitabçasının surəti, əmək kitabçası olmadıqda isə məlumatı təsdiqləyəcək digər sənədlər)
5. Təşkilatın reyestri
İctimai Şuraya üzvülüyə namizəd olan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrinə dair tələblər (təşəbbüs qrupu namizədləri istisna olmaqla):
• Məcburi köçkün problemi və Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi ilə bağlı məlumata qrant verən təşkilat və layihə haqqında sənədlər əlavə olunmaqla, ən azı 5 layihəni icra etmək (Qarabağ müharibəsi iştirakçıları istisna olmaqla)
Təşəbbüs qrupu namizədi məcburi köçkünlər, Qarabağ müharibəsi iştirakçıları tərəfindən irəli sürülməlidir. Namizəd məcburi köçkün statusuna, müharibə iştirakçısı vəsiqəsinə sahib olmalıdır.
Sənədlər Dövlət Komitəsinin Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsinə (Bakı şəhəri, Tbilisi prospekti 129), yaxud beimxd@qachqinkom.gov.az elektron ünvanına göndərilməlidir.

Announcement on elections to the Public Council under the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan
Mətbuat xidmətinin məlumatı 24 April, 2023
Civil society institutions are informed that the nomination of candidates to the Public Council under the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons and their registration in this regard are announced. The announcement is valid until May 22, 2023, at 18:00.
Required documents:
1. A copy of ID card;
2. Biography of the candidate;
3. A copy of the document confirming membership in the civil society institute;
4. A document proving that a person has experience or knowledge in the relevant field with respect to candidates to the public councils established under the central executive authority (if any, a copy of the employment record book, or other documents confirming the information if there is no employment record book);
5. Register of the organization
Requirements for civil society representatives nominated for membership in the Public Council (except for initiative group candidates):
Implementation of at least five projects (excluding Karabakh War participants) with the attachment of documents on the organization and project providing information on the issue of IDPs and the Armenia-Azerbaijan conflict
The candidate of the initiative group shall be nominated by IDPs, participants of the Karabakh War. The candidate must have the status of an internally displaced person, a war participant's card.
The documents must be submitted to the Department for Work with Documents and Citizen's Applications of the State Committee (129 Tbilisi Avenue, Baku) or sent to the email beimxd@qachqinkom.gov.az.