İş yoldaşımızın xatirəsi
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollektivi dərin hüzn hissi ilə bildirir ki, komitənin Layihə-Texnoloji və Konstruktor İdarəsinin rəisi Qüdrət Tapdıq oğlu Abışov ağır xəstəlik nəticəsində bu il martın 24-də, 67 yaşında vəfat edib.
Q.T.Abışov 1955-ci ildə Zəngilan rayonunda anadan olmuşdu. Orta məktəbi bitirdikdən sonra Bakı Yerli Sənaye Texknikumunda təhsil almış, əmək fəaliyyətinə Azərbaycan SSR Tikinti Materialları Sənayesi Nazirliyinin “Tikintimaterialtexniki” trestində başlamış, burada texnik, mühəndis, aparıcı mühəndis, şöbə rəisi, müdir müavini vəzifələrində çalışmışdı.
30 dekabr 1999-cu ildən Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin Layihə-Texnoloji və Konstruktor İdarəsinin rəisi idi.
Q.Abışov Dövlət Komitəsində çalışdığı uzun müddət ərzində işgüzarlığı, peşəkarlığı ilə kollektivinin dərin rəğbət və ehtiramını qazanmışdı. Əhalinin həssas qruplarından olan məcburi köçkünlərlə birgə işi, bu sahədə dövlət siyasətinin həyata keçirilməsində səmərəli fəaliyyəti Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi tərəfindən hər zaman yüksək qiymətləndirilib.
Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi və kollektivi Qüdrət Tapdıq oğlu Abışovun vəfatından kədərləndiyini bildirir və mərhumun ailəsinə dərin hüznlə başsağlığı verir.

Memory of our colleague
The staff of State Committee of the Republic of Azerbaijan for Affairs of Refugees and IDPs declares with deep sorrow that the chief of the Department of Project, Technology and Engineering of the committee, Gudrat Tapdig Abishov died on March 25 at the age of 67 as a result of serious disease.
G.T.Abishov was born in Zangilan region in 1955. After he was graduated from secondary school, he studied in Baku Local Industrial Vocational School and started his labour activity at “Construction material technical” trust of the Ministry of Construction Materials Industry of Azerbaijan SSR, where he worked on the position of technician, engineer, leading engineer, chief of the department, deputy chief.
He became the chief of the Department of Project, Technology and Engineering of the committee of State Committee of the Republic of Azerbaijan for Affairs of Refugees and IDPs on December 30, 1999.
G.Abishov won deep sympathy and respect of his colleagues thanks to his hard working, professionalism within long period during which he worked in State Committee. His joint work with the IDPs who are one of vulnerable groups of the population, his effective activity in the realization of state policy in this field was always highly appreciated by the management of State Committee.
The management and staff of State Committee express their sadness related to the death of Gudrat Tapdig Abishov and express their deepest condolences to the family of the deceased.