Məcburi köçkünlərə yemək xərci üçün verilən aylıq müavinətin artırılması haqqında
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, məcburi köçkünlərin sosial müdafiəsini gücləndirmək məqsədi ilə qərara alıram:
1. “Məcburi köçkünlərə yemək xərci üçün verilən aylıq müavinətin artırılması haqqında“ Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2010-сu il 8 sentyabr tarixli 1090 nömrəli Sərəncamının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2010-cu il, № 9, maddə 790) 1-ci hissəsi ilə müəyyən edilmiş aylıq müavinətin məbləği 2011-ci il dekabrın 1-dən 10 faiz artırılsın.

ORDER of the President of the Azerbaijan Republic on increasing the monthly allowances paid to internally displaced persons for food purchase
25 December, 2011
In order to strengthen the social security of internally displaces person I hereby decide:
1. The amount of monthly income to be increased 10 % from December, 1, 2011 under the first part of the Decree № 1090 dated September 8, 2010 ( Azerbaijan Republic Legislation Collection ,2010, № 9, Article 790) issued by the President of Azerbaijan Republic “ On increasing of monthly income given to IDPs for food expense“
2.To oblige the Cabinet of Ministers of the Azerbaijan Republic to resolve all issues arisen from this Order.