Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Rafiq Cəlilovu Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı və Rəşad Tağıyevi Şəmkir Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin olunmaları ilə əlaqədar videoformatda qəbul edib.
-Siz Cəlilabad və Şəmkir rayonlarının icra başçıları vəzifələrinə təyin edilirsiniz. Sizə böyük etimad göstərilir. Ümid edirəm ki, siz bu etimadı doğruldacaqsınız.
Son illər Cəlilabad və Şəmkir rayonlarının sosial-iqtisadi inkişafı üçün çox böyük işlər görülüb. Dövlət investisiya proqramları çərçivəsində əsas infrastruktur layihələri icra edilib, ya da ki, bu layihələrin icrası başa çatmaq üzrədir. Regionların Sosial-İqtisadi İnkişafı Dövlət proqramlarının icrası çərçivəsində hər iki rayonda böyük abadlıq işləri aparılıb. Demək olar ki, əsas infrastruktur layihələri icra edilmiş hesab oluna bilər. Hər iki rayonda elektrik təsərrüfatı tamamilə yenilənib və elektrik enerjisinin təchizatında hər hansı bir problem yoxdur. Qazlaşdırma işləri sürətlə aparılmışdır. Cəlilabad rayonunda qazlaşdırmanın səviyyəsi 90 faizdən çoxdur, Şəmkir rayonunda isə 100 faizə yaxınlaşır. Hesab edirəm ki, bu, son illər ərzində bölgələrdə aparılmış işlər arasında xüsusi yerə layiq olan işlərdir. Çünki təbii qazla vətəndaşlarımızı təmin etmək bizim əsas vəzifələrimizdən biri idi və bu gün ölkə üzrə təbii qazla təchizat 96-97 faizə çatıbdır. Bu göstəriciyə görə Azərbaycan dünya miqyasında ən qabaqcıl yerlərdədir.
Mənim iştirakımla Cəlilabad və Şəmkir şəhərlərinin içməli su layihələri mərasimləri həyata keçirilmişdir. Şəhərlərə 2013-cü və 2017-ci illərdə içməli suyun verilməsi də böyük hadisə idi. Eyni zamanda, bir çox kəndlərdə bu problem öz həllini tapıb. Suvarma ilə bağlı böyük işlər görülüb. Bir çox artezian quyuları qazılıb. Eyni zamanda, Şəmkir rayonunda böyük su anbarı tikilib – Şəmkirçay su anbarı. Hansı ki, həm Şəmkir, həm də qonşu rayonlarda meliorativ tədbirlərin görülməsi üçün yeni imkanlar yaradıb, həmçinin suvarılan torpaqların miqyasını böyük dərəcədə genişləndirib.
Sosial infrastrukturla bağlı böyük işlər görülüb. Hər iki rayonda 120-yə yaxın məktəb tikilib və ya əsaslı təmir edilib. İki böyük xəstəxana inşa edilib - 190 və 145 yerlik. Bundan əlavə Cəlilabadda Müalicə-Diaqnostika Mərkəzi inşa edilib. İki böyük Olimpiya İdman Kompleksi istifadəyə verilib. Yəni, sosial və infrastruktur layihələrinin icrası göz qabağındadır. Əlbəttə ki, bu, rayonların uğurlu inkişafı üçün əsas zəmin yaradır. Çünki əgər bu ilkin addımlar atılmasaydı rayonların inkişafından söhbət gedə bilməzdi. Bütün bu işlər dövlət büdcəsi hesabına və mənim göstərişimlə, mənim tərəfimdən təsdiq edilmiş Regionların Sosial-İqtisadi İnkişafı Dövlət proqramları çərçivəsində görülübdür.
Cəlilabad və Şəmkir rayonlarına icra başçıları təyin olunarkən onlara göstəriş vermişdim ki, siz artıq yerdə qalan məsələləri həll edin. Əsas böyük işlər görülüb, çox gözəl zəmin yaradılıb. Siz isə gündəlik həyatda elə işləyin, elə çalışın ki, həm vətəndaşlar sizdən razı olsunlar, həm də rayonların inkişafı sürətlə getsin və təşəbbüs göstərin, investorları cəlb edin, sahibkarlara şərait yaradın. Ancaq əfsuslar olsun ki, real həyatda biz bunun tam əksini görürük. Bunun nəticəsində və eyni zamanda, buraxılmış ciddi nöqsanlar, pozuntular, rüşvətxorluq və korrupsiya hallarına görə həm Cəlilabad, həm də Şəmkir rayonlarının keçmiş icra başçıları cinayət məsuliyyətinə cəlb olunmuşlar. İndi hər kəs görür ki, heç kim qanundan yuxarı dayana bilməz və burada hər kəs qanun qarşısında bərabərdir. Heç kimdə immunitet yoxdur və ola bilməz. Bütün dövlət məmurlarını vəzifəyə təyin edərkən mən bu tövsiyələri verirəm. Ancaq sizdən əvvəl bu vəzifələrdə çalışmış insanlar yalnız şəxsi mənafelərini güdürdülər, talançılığa, rüşvətxorluğa və korrupsiyaya qurşanmışdılar, insanlara laqeyd yanaşırdılar, rayonların qarşısında duran gündəlik problemlərlə yox, öz şəxsi problemləri ilə, şəxsi biznesləri ilə məşğul idilər və əlbəttə, insanların haqlı narazılığına səbəb olmuşdular. Bütün bu faktlar üzə çıxandan sonra, əlbəttə ki, hər iki icra başçısı öz vəzifələrindən azad edildi və indi onlar qanun qarşısında cavab verəcəklər. İstintaq gedir, istintaq hər şeyi göstərəcək. Ancaq ilkin məlumatlar, o cümlədən sübutlar və istintaq materialları deməyə əsas verir ki, bu insanların cinayət məsuliyyətinə cəlb edilməsi tam əsaslı idi.
Son illər ərzində bir çox yüksəkvəzifəli məmurlar, yerli və mərkəzi icra orqanlarının rəhbərləri, eyni zamanda, sabiq rəhbərlər, nazirlər, icra başçıları cinayət məsuliyyətinə cəlb edilmişlər. Nəyə görə? Törətdikləri cinayətlərə görə, əməllərə görə. Hər kəs bilməlidir ki, heç kim məsuliyyətdən canını, yaxasını qurtara bilməz. Bunu mən dəfələrlə demişəm, bir daha demək istəyirəm, sizə də deyirəm və bu gün bütün digər məmurlara deyirəm - əgər məmurlar öz işində yenə də bu çirkin əməllərdən əl çəkməsələr, onların da aqibəti eyni olacaq. Hətta çıxışlarımın birində demişdim ki, əgər təmiz işləmək istəmirsinizsə, getməyin bu işlərə, razılıq verməyin, yoxsa bədbəxt olacaqsınız. Əgər siz bu məsuliyyətin altına girirsinizsə, onda, bax, dediyim kimi, qanun çərçivəsində işləməlisiniz və bu yüksək etimadı doğrultmalısınız. Elə işləməlisiniz ki, vətəndaşlar sizdən razı olsunlar. Ancaq indi istintaq materiallarının bir çoxunda göstərilir ki, bir neçə rayonun icra başçıları hətta sosial cəhətdən ən həssas təbəqənin nümayəndələrindən də pul, rüşvət almışlar. İşsizliyin səviyyəsini azaltmaq, xüsusilə dünyada gedən böhranlı vəziyyəti, sosial-iqtisadi böhranı, pandemiya dövrünü nəzərə alaraq mənim təşəbbüsümlə ən həssas təbəqə üçün yüz minə yaxın ödənişli ictimai iş yeri açılıbdır və orada məvacib minimum əməkhaqqına bərabərdir. Bunları da çox görüblər o insanlara və onların da ödəniş kartlarını öz kabinetlərində saxlayaraq oradan pul çəkmişdilər. Yəni, bu qədər vicdansızlıq ola bilərmi? Məşhur videokadrlar var. Dəstəyə, sosial müdafiəyə ehtiyacı olan ailələrə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən göndərilən humanitar yardımın da dalına keçirlər. Bu videokadrlar var, hər kəs bunu görüb və nifrət edib o adamlara ki, nə qədər yardım göndərilib, bunun filan faizini götürək bazarda sataq. Bu qədər alçaqlıq, vicdansızlıq ola bilər?! Bu insanlar özlərini biabır edirlər, bizim iqtidarımıza ləkə vururlar. Əgər kimsə hesab edir ki, bu, onlar üçün nəticəsiz qalacaq, səhv edir.
Mən hesab edirəm, artıq hər kəs başa düşüb ki, dövlət məmuru nümunə olmalıdır, yerlərdə insanların dolanışığı, insanların rahatlığı dövlət məmurunun fəaliyyətindən asılıdır. Onlar elə işləməlidirlər ki, daim insanlarla bir yerdə olsunlar. Mənim tövsiyələrimin içində bu tövsiyə də həmişə xüsusi yer tutur. Sizə də deyirəm, siz insanların arasında olmalısınız, onlarla daim təmasda olmalısınız, onların qayğıları ilə yaşamalısınız və çalışmalısınız ki, imkan daxilində onlara kömək edəsiniz.
Eyni zamanda, yenə də deyirəm, dövlət tərəfindən, mərkəzi icra orqanları tərəfindən rayonların inkişafı ilə bağlı böyük işlər görülüb, işlərin böyük hissəsi görülüb. Siz yerlərdə elə işləyin ki, rayonlar daha sürətlə inkişaf etsin. İndi bizim bir çox rayonlarımız artıq mərkəzdən dotasiya almır. Ancaq 10 il bundan əvvəl demək olar ki, rayonların mütləq əksəriyyəti dotasiya alırdı. Nə üçün? Çünki yerlərdə yığılan vəsait məmurların cibinə gedirdi, dövlət xəzinəsinə, dövlət büdcəsinə yox, məmurların cibinə. Gecə-gündüz elə burada, qapılarda fırlanıb, hansısa maddi dəstək, maddi yardım istəyənlərin sayı kifayət qədər çox idi, icra başçılarını nəzərdə tuturam. Amma aparılan islahatlar nəticəsində indi bir çox rayonlar artıq dotasiya almır. Biz elə etməliyik ki, ümumiyyətlə, rayonların inkişafı yerlərdə, bütün rayonlarda yığılan vəsait hesabına təmin olunsun.
Əlbəttə, biz hər bir rayonun inkişafı ilə bağlı lazımi addımları atacağıq. Əsas infrastruktur layihələrinin başa çatması o demək deyil ki, biz bu maliyyə və maddi dəstəyi kəsəcəyik. Yox, verəcəyik, ancaq məqsədyönlü şəkildə, ancaq bütün qaydaları nəzərə almaq şərti ilə verəcəyik. Bir də ki, həbs edilmiş icra başçıları, - təkcə Cəlilabad, Şəmkir rayonlarından söhbət getmir, - digər rayonlarda da tender prosedurlarını kobudcasına pozurdular. Yəni, dövlət xətti ilə aparılan layihələrin, dövlət alışlarının icrası ilə əlaqədar tenderlərdə adətən bir neçə icra başçısına, ya da ki, onun müavininə yaxın olan şirkətlər qalib gəlirdilər. Nə üçün? Çünki burada da rüşvətxorluq və mənimsəmə halları kütləvi xarakter alırdı və bu da dövlət büdcəsinə böyük ziyandır. Əgər korrupsiya, rüşvətxorluq halları olmasaydı, baxın, bizim dövlət büdcəmiz nə qədər artardı, bizim imkanlarımız nə qədər genişlənərdi. Biz bu gün aparılan islahatlar nəticəsində əldə edilmiş əlavə mənfəəti, ilk növbədə, insanların həyat səviyyəsinin yaxşılaşmasına yönəldirik. İndi ilin doqquzuncu ayıdır. Ancaq şəffaflıq nəticəsində, islahatlar nəticəsində dövlət büdcəsində profisit yaranıb və biz bunun böyük hissəsini yenə də insanların sosial müdafiəsinə yönəldirik.
Eyni zamanda, siz çalışmalısınız ki, rayonlara investisiyalar cəlb edəsiniz, həm yerli, həm xarici. Burada da fəallıq göstərilməlidir. Çünki özəl investisiyalar olmadan ölkəmiz istədiyimiz qədər inkişaf edə bilməz. Dövlət hər şeyi öz boynuna götürə bilməz. Onsuz da bütün ölkə üzrə bütün bu quruculuq-abadlıq işləri dövlət investisiya xətti ilə görülmüşdür və sahibkarlara şərait yaradılmalıdır. Sahibkarlara imkanlar verilməlidir ki, gəlsinlər öz vəsaitlərini qoysunlar, iş yerləri yaratsınlar. Ancaq iş görmək istəyən sahibkar bəzi hallarda problemlərlə üzləşir, ona qarşı hansısa əsassız tələblər qoyulur, ondan pay istənilir və sahibkar da küsüb gedir, ümumiyyətlə, nə iş yeri yaradır, nə müəssisə yaradır, çıxıb gedir. Bu hallar da var. Buna da son qoyulmalıdır. Sahibkar əmin olmalıdır ki, o, ancaq dövlətin vergisini ödəməlidir, vəssalam. Xüsusilə nəzərə alınmalıdır ki, həm Cəlilabad, həm Şəmkir rayonlarının çox böyük potensialı var, münbit torpaqları var, insan resursları var, hazırlıqlı kadr potensialı var. Hər iki rayonun əhalisi də kifayət qədər böyükdür, digər rayonlarla müqayisədə çox böyük sənaye və kənd təsərrüfatı, turizm potensialı var. Bunlardan səmərəli şəkildə istifadə etmək lazımdır. Baxın, dövlət hər şeyi edib, gözəl yollar, qaz xətləri, elektrik xətləri, su xətləri çəkilib, suvarma sistemləri, su anbarları yaradılıb, xəstəxanalar, məktəblər, idman qurğuları tikilib. Qalan işləri yerlərdəki rəhbərlər etməlidirlər. Ona görə, bu da sizə verdiyim tapşırıqlardan biridir və elə işləməlisiniz ki, bir də demək istəyirəm, insanlar sizdən razı qalsınlar, rayonlarda işlər yaxşı getsin, inkişaf olsun, quruculuq olsun, abadlıq olsun. Belə olan halda siz məndən yüksək qiymət alacaqsınız. Əks təqdirdə, sizi nələr gözləyir, sizdən əvvəl işləyənlərin aqibəti daim sizin gözünüzün qabağında olmalıdır.
Ümid edirəm ki, siz mən deyən kimi işləyəcəksiniz. Eyni zamanda, Cəlilabad və Şəmkir rayonlarının sakinləri, fəallar gərək daim sizin fəaliyyətinizlə bağlı öz təhlillərini aparsınlar. İctimai nəzarət güclü olmalıdır. İctimai nəzarətin gücləndirilməsi üçün siz yerlərdə təşəbbüs göstərməlisiniz ki, fəallar bu quruculuq-abadlıq işlərinə qoşulsunlar. Eyni zamanda, dövlət orqanlarında təmsil olunan məmurların işi də elə şəffaf olmalıdır ki, ictimai nəzarət də bunu təsdiqləsin. Onsuz da bizim kifayət qədər informasiya mənbələrimiz var və əgər nə isə orada düzgün istiqamətdə getməsə, kimsə əyri yolla getsə, biz ondan gec-tez xəbər tutacağıq. Ona görə, bu da nəzərə alınmalıdır.
Mən bir daha demək istəyirəm ki, sizə böyük etimad göstərilir. Ümid edirəm ki, siz bu etimadı öz işinizlə doğruldacaqsınız.
Rafiq Cəlilov: Cənab Prezident, mənə göstərdiyiniz bu yüksək etimada görə Sizə dərin minnətdarlığımı bildirirəm, çox təşəkkür edirəm. Göstərdiyiniz etimadı, Sizin dəstəyinizə arxalanaraq yüksək səviyyədə doğruldacağıma söz verirəm. Çox sağ olun.
Rəşad Tağıyev: Mən də öz növbəmdə, mənə göstərdiyiniz yüksək etimada görə Sizə təşəkkür edirəm. Eyni zamanda, qeyd etmək istərdim ki, mən bunu yüksək etimadla yanaşı, yüksək məsuliyyət kimi də qəbul edirəm və söz verirəm ki, rayonun iqtisadi, sosial, mədəni inkişafının təmin olunmasında əlimdən gələni əsirgəməyəcəyəm. Yüksək etimada görə, Sizə bir daha dərin təşəkkürümü bildirirəm.

President Ilham Aliyev received in a video format Rafig Jalilov due to his appointment as head of Jalilabad District Executive Authority and Rashad Taghiyev due to his appointment as head of Shamkir District Executive Authority
Official news 14 September, 2021
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received in a video format Rafig Jalilov due to his appointment as head of Jalilabad District Executive Authority and Rashad Taghiyev due to his appointment as head of Shamkir District Executive Authority.
The head of state addressed the video conference.
- You are being appointed to the positions of heads of executive authority of Jalilabad and Shamkir districts. Great confidence is being placed in you. I hope you will live up to this confidence.
In recent years, great work has been done for the socioeconomic development of Jalilabad and Shamkir districts. As part of public investment programs, major infrastructure projects have either already been implemented or are nearing completion. Large-scale landscaping work has been carried out in both districts as part of the State Programs on the Socioeconomic Development of the Regions. It is possible to say that the key infrastructure projects have already been completed. Electricity supply in both districts has been completely renewed and there are no problems with electricity supply. Gas supply work was carried out rapidly. The level of gas supply in Jalilabad district is more than 90 percent and in Shamkir district it is close to 100 percent. I think that this work deserves to hold a special place in the work we have done in the regions in recent years. After all, one of our main goals was to provide our citizens with natural gas, and the supply of natural gas in the country has reached 96-97 percent today. According to this indicator, Azerbaijan is one of the leading countries in the world.
Ceremonies to celebrate the completion of drinking water projects in Jalilabad and Shamkir cities were held with my participation. The provision of drinking water to the cities in 2013 and 2017 respectively was also a major event. At the same time, this problem has been resolved in many villages. Great work has been done on irrigation. Many artesian wells have been drilled. At the same time, a large reservoir was built in Shamkir district – the Shamkirchay reservoir. This ushered great new opportunities for land reclamation measures in both Shamkir and neighboring districts, and significantly expanded the scale of irrigated land.
Great work has been done in the area of social infrastructure. About 120 schools have been built or renovated in both districts. Two large hospitals have been built – for 190 and 145 patients. In addition, a Medical Diagnostic Center has been built in Jalilabad. Two large Olympic Sports Complexes have been commissioned. In other words, the implementation of social and infrastructure projects is obvious. Of course, this creates groundwork for the successful development of the districts. If these initial steps had not been taken, there would be no development of the districts. All this work has been done at the expense of the state budget and on my instructions, within the framework of the State Programs on the Socioeconomic Development of the Regions, which was approved by me.
When appointing heads of executive authority of Jalilabad and Shamkir districts, I ordered them to resolve the remaining issues. The primary great work has been done and very good groundwork has been created. In your day-to-day activities, you should work in such a way that citizens are pleased with you, the development of the districts is accelerated. You should take the initiative to attract investors and create conditions for entrepreneurs. Unfortunately, however, we see the exact opposite in real life. As a result of that and also because of the serious shortcomings, violations, bribery and corruption, the former heads of executive authority of both Jalilabad and Shamkir districts are being prosecuted. Everyone can see that no-one can stand above the law, that everyone is equal before the law. No-one has immunity, this is out of the question. I give these recommendations when appointing all government officials. However, those who worked in these positions before you were only concerned about their personal interest, were engaged in looting, bribery and corruption, were indifferent to people’s needs, were dealing only with their own problems and personal businesses, not the day-to-day problems of the districts. And this, of course, caused legitimate dissatisfaction of the population. After all these facts came to light, both heads of executive authority were fired, of course, and will now be held accountable. An investigation is under way. The investigation will show everything. However, preliminary data, including evidence and investigative materials, suggest that the prosecution of these people was fully justified.
Many high-ranking officials, heads of local and central executive bodies, as well as former heads, ministers and heads of executive authority have been prosecuted in recent years. Why? Because of the crimes they committed, because of their actions. Everyone should know that no-one can escape responsibility. I have said this many times, but I want to say it again, to say it to you and all other officials today – if government officials do not give up these ugly deeds in their work, they will face the same end. I even said in one of my speeches that if you do not want to work cleanly, then do not take up this job, do not agree to doing it. Otherwise, you will ruin your lives. If you agree to take up this responsibility, then, as I said, you must work within the law and live up to this high confidence. You have to work in such a way that the citizens are satisfied with you. However, many investigative materials show now that the heads of executive authority of several districts received money and bribes even from the most socially vulnerable categories of the population. In order to reduce the level of unemployment, especially taking into account the global recession, the socioeconomic crisis and the pandemic, about a hundred thousand paid public jobs were created for the most vulnerable categories of the population on my initiative, where their wages are equal to the minimum wage. But they thought that this was too much for these people and pocketed this money by keeping their payment cards in their offices. Can there be so much dishonesty? There are popular videos. They have also embezzled the humanitarian assistance sent by the Heydar Aliyev Foundation to the families in need of support and social protection. These videos are available. Everyone has seen them. Those who embezzled this assistance and sold it with interest in the market deserve contempt. How can one ever be so mean and dishonest? These people have disgraced themselves and tarnished our government. If anyone thinks that they can get away with this, they are wrong.
I think that everyone already understands that a civil servant should be an example. People’s livelihoods and comfort depends on the activities of civil servants. They must work in such a way that they are always with the people. This advice always has a special place in my recommendations. I am telling you too – you should mingle with the people, you should be in constant touch with them, you should live with their concerns and try to help them with whatever you can.
At the same time, let me repeat, the state, the central executive bodies have been doing a lot for the development of the districts. Most of the work has been completed. You should work on the ground so that the districts develop faster. Many of our districts no longer receive subsidies from the center. But 10 years ago, almost all our districts were receiving subsidies. Why? Because the money collected on the ground disappeared in the pockets of government officials. It did not go to the state treasury, to the state budget, but was pocketed by local officials. There were many people who kept coming here day and night. They were hanging around by the gates here, asking for some financial support – I mean heads of executive authority. However, as a result of the reforms, many districts are no longer receiving any subsidies. We must ensure that, in general, the development of the districts is ensured at the expense of the funds collected on the ground, in all our districts.
Of course, we will take the necessary steps for the development of each district. The completion of major infrastructure projects does not mean that we will cut off this financial and material support. No, we will still provide it, but we will provide it in a focused manner and only if all the rules are taken into account. Also, the arrested heads of executive authority – I am talking not only about Jalilabad and Shamkir districts – had been flagrantly violating tender procedures. In other words, companies close to several heads of executive authority or their deputies usually won tenders for the implementation of state projects and public procurement. Why? Because here, too, cases of bribery and embezzlement were widespread. This causes great losses to the state budget. If it hadn’t been for the cases of corruption and bribery, our state budget would have significantly increased and our opportunities would have expanded. We are channeling the additional revenues of the ongoing reforms, first and foremost, into improving people's living standards. We are still in the ninth month of the year, but as a result of transparency and reforms, there is a surplus in the state budget, and we are channeling it into the social protection of our people.
At the same time, you should try to attract investment to the districts – both local and foreign. Here, too, you should be proactive. Our country cannot develop as much as we want without private investment. The state alone cannot take on everything. All this construction and improvement work throughout the country has been done through public investment. So conditions must be created for entrepreneurs. Entrepreneurs should be given the opportunity to come and invest, to create jobs. In some cases, however, entrepreneurs interested in doing business face problems, come across some unreasonable demands, are asked for a share in the business. As a result, the entrepreneur leave and there are no jobs and no new enterprises. There are such cases. This must be stopped. Entrepreneurs must rest assured that they should only pay state tax, and this is all. It should be specifically noted that both Jalilabad and Shamkir districts have great potential, fertile lands, human resources and trained personnel. The population of both districts is quite large. There is huge potential for industry, agriculture, and tourism compared to other districts. This potential needs to be used effectively. Notice that the state has done everything, has built beautiful roads, has laid gas lines, power lines, water lines, has installed irrigation systems, has created reservoirs, has built hospitals, schools, sports facilities. The rest is up to local leaders. Therefore, this is one of my instructions to you. You must work in such a way, let me say this again, that people are satisfied with you, things in your district are going well, there is development, construction and landscaping. In that case, you will receive a positive assessment from me. Otherwise, you should always be mindful of the experience of those who worked before you.
I hope you will work the way I have told you. At the same time, residents and activists of Jalilabad and Shamkir districts should always analyze your performance. There should be rigorous public oversight. In order to reinforce public scrutiny, you need to take the initiative on the ground so that activists can join in your construction and landscaping work. At the same time, the work of officials represented in government agencies should be transparent and public oversight should confirm that. We already have sufficient sources of information, and if something does not go in the right direction, if someone goes astray, we will sooner or later find that out. Therefore, this must be taken into account.
I want to say again that you great confidence is being placed in you. I hope that you will live up to this confidence with your work.
Rafig Jalilov: Mr. President, let me express my deep gratitude to you for the high confidence you have placed in me. I promise to rely on your support and justify your high confidence. Thank you very much.
Rashad Taghiyev: In my turn, let me thank you for the high confidence you have placed in me. At the same time, I would like to note that I accept this as tremendous responsibility, as well as high confidence, and promise that I will do my best to ensure the economic, social and cultural development of the district. Thank you very much again for your high confidence.