Prezident İlham Əliyev Serbiyanın xarici işlər nazirinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Rəsmi xronika 25 İyul, 2021
İyulun 25-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Serbiya Respublikasının xarici işlər naziri Nikola Selakoviçin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Serbiyanın xarici işlər naziri Nikola Selakoviç Serbiya Prezidenti Aleksandr Vuçiçin salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı.
Prezident İlham Əliyev Serbiya Prezidentinin salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Aleksandr Vuçiçə çatdırmağı xahiş etdi.
Görüşdə iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyi məmnunluqla qeyd olundu, Bakıda keçiriləcək Azərbaycan Respublikası ilə Serbiya Respublikası arasında ticarət və iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın iclasının əməkdaşlığın genişlənməsi baxımından önəmi vurğulandı.
Söhbət zamanı Azərbaycanın və Serbiyanın bir-birinin ərazi bütövlüyünü qarşılıqlı şəkildə dəstəklədiyi bildirildi. İqtisadi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu. Prezident İlham Əliyev dedi ki, işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə aparılan bərpa və yenidənqurma işlərində dost ölkələrin şirkətləri iştirak edir. Bu baxımdan Serbiya şirkətlərinin gələcəkdə bu işlərdə iştirakının mümkünlüyü bildirildi.

Official news 25 JULY, 2021
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received a delegation led by Minister of Foreign Affairs of the Republic of Serbia Nikola Selakovic.
Foreign Minister Nikola Selakovic extended Serbian President Aleksandar Vucic`s greetings to the head of state.
President Ilham Aliyev thanked for Aleksandar Vucic`s greetings, and asked the minister to extend his greetings to the Serbian President.
The sides hailed the successful development of strategic partnership relations between the two countries, and stressed the importance of the meeting of the Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Serbia to be held in Baku in terms of expanding cooperation.
They noted that Azerbaijan and Serbia mutually support each other’s territorial integrity. The issues of economic cooperation were discussed at the meeting. President Ilham Aliyev pointed to the fact that the companies from friendly countries are involved in restoration and reconstruction work in the liberated territories. In this regard, the possibility of Serbian companies’ participation in these works in the coming years was underlined.