Bu gün iyunun 6-da Fövqəladə Hallar Nazirliyinin rəsmi internet səhifəsində Bakı şəhərinin Sabunçu rayonunda, Ramana qəsəbəsində bir neçə evdə yanğın baş verməsi haqqında məlumat yerləşdirilib. Bəzi kütləvi informasiya vasitələri həmin məlumatı yayarkən hadisənin Ramana qəsəbəsindəki “Şuşa şəhərciyi” adlanan ərazidə baş verdiyini bildiriblər.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin Mətbuat xidməti bununla əlaqədar olaraq bildirir ki, Ramana qəsəbəsində məcburi köçkünlərin məskunlaşdığı “Şuşa şəhərciyi” adlanan ərazidə heç bir yanğın hadisəsi baş verməyib. Yanğın “Şuşa şəhərciyi”nin ərazisindən bir neçə kilometr uzaqda olub və nəticədə yerli əhalinin yaşadığı evlərə ziyan dəyib.
Mətbuat xidməti kütləvi informasiya vasitələrindən cəmiyyətin həssas təbəqəsi olan məcburi köçkünlərlə bağlı məlumatların yayılmasına diqqətlə yanaşmağı, həmin məlumatları yaymamışdan qabaq Dövlət Komitəsi ilə əlaqə saxlayaraq dəqiqləşdirməyi bir daha xahiş edir.

Today, on June 6, the information on fire break out in several houses at Ramana settlement of Sabunchu district, Baku has been posted on the official website of the Ministry of Emergency Situations. Some media outlets reported that the incident took place in the area called “Shusha refugee camp” at Ramana settlement.
The press service of the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons reports that no fire broke out in the area called “Shusha refugee camp” at Ramana settlement, where IDPs are settled. The fire broke out several kilometers away from the said area and damaged the houses of local residents.
The press service once again asks the media outlets to pay close attention to the spread of information about IDPs, who are the vulnerable segment of society, and validate the information by contacting the State Committee before spreading it.