Baş nazirin müavini – Dövlətqaçqınkomun sədri cənab Əli Həsənov “Əl-Cəzirə türk” telekanalına müsahibə vermişdir.
13 Avqust, 2011
Baş nazirin müavini - Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri cənab Əli Həsənov 2011-ci il avqustun 12-də “Əl-Cəzirə türk” telekanalının müxbiri İrfan Bozana müsahibə vermişdir.
Ermənistan- Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixi kökləri, yaranma səbəbləri, bunun nəticəsində ölkədə yaranmış 1 milyondan çox qaçqın və məcburi köçkün problemi, bu soydaşlarımızın illərlə üzləşdikləri çətinliklər, dövlət tərəfindən onların problemlərinin həlli istiqamətində həyata keşirilən geniş miqyaslı tədbirlər və digər sahələrlə bağlı hərtərəfli məlumat verən Əli Həsənov həmçinin, müxbirin digər suallarını da cavablandırmışdır.

Deputy of prime minister-chairman of State refugees committee Mr. Ali Hasanov gave an interview to “Al-Jazire turk” TV channel.
Mətbuat xidmətinin məlumatı 13 August, 2011
Deputy of prime minister-chairman of State Committee on deals of Refugees and Internally Displaced Persons, Mr.Ali Hasanov gave an interview to the correspondents of “Al-Jazire turk” TV channel, İrfan Bozan on August 12, 2011. Giving a detailed information about historical roots, origin of Azerbaijan-Armenia, Nagorno-Karabakh conflict, problems of more than 1 million refugees and IDPs arisen in the country as a result of it, difficulties faced by our countrymen for years, large-scale measures held on solution of their problems by the government recent years and on other fields, Ali Hasanov also answered other questions of correspondent.