Şuşa şəhərinə növbəti köç karvanı yola salınıb
Respublikanın müxtəlif ərazilərində yataqxana, sanatoriya, pioner düşərgəsi, yarımçıq tikililər və inzibati binalarda müvəqqəti məskunlaşmış ailələrdən ibarət köç karvanı iyulun 30-da Bakı şəhərinin Qaradağ rayonundan yola salınıb. Bu mərhələdə Şuşa şəhərinə 21 ailə - 79 nəfər köçürülüb.
Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı Zəfər nəticəsində məcburi köçkünlərin 30 ildən sonra könüllü, təhlükəsiz və ləyaqətlə doğma yurdlarına qayıtmasına imkan yaranıb. Doğma yurda qayıdan Şuşa şəhəri sakinləri hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunduqlarına görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür ediblər. Onlar, həmçinin torpaqlarımızı işğaldan qurtaran rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını bildirib, bu yolda canlarından keçən şəhidlərimizə rəhmət, ailələrinə səbir diləyiblər.
Xatırladaq ki, indiyədək Şuşa şəhərinə 147 ailənin, yəni 570 nəfərin daimi məskunlaşması təmin edilib.

79 residents of Shusha returned to their homeland
In accordance with the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the return of former IDPs to the reconstructed Shusha city continues. On July 30, the next migration caravan was sent from  Garadagh district of Baku. At this stage, another 21 families - 79 people were moved to Shusha city.
As a result of the victory of the brave Azerbaijani army under the leadership of President, victorious Supreme Commander-in-chief Ilham Aliyev, it became possible for IDPs to return to their homeland voluntarily, safely and with dignity after 30 years. Residents of Shusha city, which has become more beautiful and landscaped, expressed their gratitude to President Ilham Aliyev and First Vice-President Mehriban Aliyeva, the brave Azerbaijani army, our heroic soldiers and officers, who liberated our lands from occupation, for being surrounded by comprehensive state care, and paid tribute to our martyrs who died on this path.
The relocated families will settle in the houses where they once lived in Shusha city, which were renovated or rebuilt on the basis of the instructions of the head of our state after the end of the occupation.