Xocalıya qayıdış: bu, elə bir hissdir ki!..
Onlar bir qış gecəsində, amansız düşmənin güllə yağışı altında, soyqırımına məruz qalıb, çoxsaylı şəhidlər verərək doğma yurdu tərk etməyə məcbur olmuşdular...
32 il sonra bir yaz günündə qalib dövlətin vətəndaşı kimi gerdi qayıdırlar, şəhid qanı ilə müqəddəsləşmiş Xocalıda yeni həyata başlamaq üçün...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, rəşadətli ordumuza minnətdarlıqla, qəhrəman şəhidlərimizə rəhmət, qazilərimizə şəfa, veteranlarımıza cansağlığı diləyi ilə dönürlər Xocalıya...
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Xocalıya qayıdışa həsr olunmuş videoçarxı təqdim edir.

They were forced to leave their homeland after enduring a massacre under a relentless enemy’s gunfire on a winter night, suffering numerous martyrs...
Thirty-two years later, on a spring day, they return as citizens of a victorious state to start a new life in Khojaly, sanctified by the blood of martyrs...
They return to Khojaly with gratitude to the President of the Republic of Azerbaijan, the Victorious Supreme Commander Ilham Aliyev and our brave army, with prayers for the souls of our heroic martyrs, recovery for our veterans and good health for our veterans.
The State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan presents a video clip dedicated to the return to Khojaly.