Füzuli şəhərinə köçürüləcək ailələr arasında növbəti püşkatma keçirilib
Yanvarın 12-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Füzuli şəhərinə növbəti mərhlədə köçürüləcək ailələr arasında püşkatma keçirib. Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə (Şuşa rayonu istisna olmaqla) xüsusi nümayəndəliyinin, Füzuli Rayon İcra Hakimiyyətinin və Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuranın nümayəndələri iştirak ediblər.
Püşkatmada 147 ailə iştirak edib. Ailə tərkibinə uyğun olaraq, onlardan 57-i ikiotaqlı, 75-i üçotaqlı, 15-i dördotaqlı mənzil ilə təmin olunub. Həmin ailələr indiyədək respublikanın müxtəlif ərazilərində müvəqqəti məskunlaşma yerlərində yaşayıblar.
Püşkatmanın keçirilməsi məcburi köçkünlərin yerləşdirilməsində obyektivliyi və şəffaflığı təmin etmək məqsədi daşıyır. Məcburi köçkün ailələrin nümayəndələri tərəfindən püşkatma vasitəsilə onlara verilən evlərin dəqiq ünvanını müəyyənləşdirirlir.
Tezliklə daimi yaşayış üçün Füzuli şəhərinə qayıdacaq keçmiş məcburi köçkünlər çox böyük sevinc hissi keçirdiklərini, işğaldan azad olunmuş ərazilərdə yaradılan şəraitə və onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyevaya dərin minnətdarlıqlarını bildiriblər.

The next held draw for families preparing to return to Fuzuli
On January 12, the State Committee on Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons held draw for families preparing to return to Fuzuli in the next stage. Among attendees of the event were representatives from the President's Special Representative Office in the liberated territories of Karabakh Economic District (excluding Shusha region), as well as the Executive Power of Fuzuli District.
147 families participated in the draw. These families were allocated housing based on their composition – 57 families were provided with two-room houses, while 75 others were allocated three-room houses, and 15 families got spacious four-room houses. These families had previously sought temporary refuge in the urban domains of Baku and Sumgait, within the Absheron region.
Draw participants who will soon return to Fuzuli conveyed their excitement to be reunited with their cherished homeland. They extended their heartfelt appreciation and gratitude to President Ilham Aliyev and First Vice-President Mehriban Aliyeva for the conditions created in the liberated territories and for support and care constantly shown to IDPs.