Daha 127 nəfər doğma yurda köçürüldü
Oktyabrın 28-da Abşeron rayonunun Masazır kəndindən Zəngilan rayonunun yenidən salınmış Ağalı kəndinə növbəti köç karvanı yola salınıb: indiyədək Bakı, Sumqayıt şəhərlərində və Abşeron rayonunda müvəqqəti məskunlaşmış 25 ailə - 127 nəfər bundan sonra doğma yurdda yaşamağa başlayacaq. Onlar ermənilərin işğal dövründə tamamilə  dağıtıqları 1-ci, 2-ci və 3-cü Ağalı kəndlərinin sakinləridir
Ağalı sakinləri hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunduqlarına görə Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya, torpaqlarımızı işğaldan qurtaran rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Evlərin bölgüsü məcburi köçkünlərə yeni yaşayış sahələrinin verilməsinin hazırda qüvvədə olan qaydaları əsasında, şəffaflıq və ədalətlilik prinsipləri əsasında püşkatma ilə aparılıb. Püşkatma oktyabrın 20-də Dövlət Komitəsinin Repatriasiya Departamentində keçirilib.
Yolasalma mərasimində Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin, Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonuna daxil olan Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Xüsusi nümayəndəliyinin, Zəngilan Rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Bununla da indiyədək Ağalı kənddə daimi məskunlaşdırılan ailələrin sayı 175-ə (871 nəfərə) çatacaq. Kəndə köçürülmə davam etdiriləcək.

Another 127 people were relocated to their homeland
On October 28, another migration caravan was sent from Masazir village of Absheron region to Aghali village of Zangilan region: 25 families - 127 people temporarily settled in Baku, Sumgayit and Absheron region will start living in their native land. They are residents of the 1st, 2nd and 3rd Aghali villages, which were completely destroyed during the occupation of the Armenians.
Residents of Aghali expressed their gratitude to the President, Victorious Supreme Commander-In-Chief Ilham Aliyev, First Vice-President Mehriban Aliyeva, the brave Azerbaijani army that liberated our lands from occupation, our heroic soldiers and officers for being surrounded by comprehensive state care.
The distribution of houses was carried out by lot on the basis of the currently valid rules for the provision of new residential areas to IDPs, on the basis of the principles of transparency and fairness. The draw was held on October 20 at the Repatriation Department of the State Committee.
Representatives of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs, Special Representative Office of the President of the Republic of Azerbaijan in Jabrayil, Gubadli and Zangilan regions included in the East Zangazur Economic Region, Executive Power of Zangilan region and other officials attended the departure ceremony.
Thus, the number of families permanently settled in Aghali village will reach 175 (871 people). The relocation to the village will continue.