82 yaşlı Qəribə nənə doğma yurda qayıdışın sevincini yaşayır
Laçın rayonunun Zabux kəndinin 82 yaşlı sakini Qəribə Həsənova 30 illik ayrılıqdan sonra doğma yurda qayıdıb. Artıq bir neçə gündür ki, o, kənddəki yenidən tikilmiş evində yaşayır. Zabux kəndini daha da abad görməsindən böyük sevinc və qürur hissi keçirir. Buradakı yeni həyatından, onlar üçün yaradılmış şəraitdən razılıq edən Qəribə nənə dövlətimizin başçısı, cənab Prezident İlham Əliyevə, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya minnətdarlıq bildirir, Allahdan şəhidlərimizə rəhmət diləyir.
Dövlət Komitəsi ərazisi işğaldan azad olunmuş rayonların sakinləri ilə müsahibələr əsasında videoçarxların hazırlanmasını davam etdirir.
06 May, 2026 / Mətbuat xidmətinin məlumatı
Xocavənd şəhəri və Qırmızı Bazar qəsəbəsinin sakinləri sosial müdafiə tədbirləri və mina təhlükəsi ilə bağlı maarifləndirilib

82-year-old grandma Gariba experiences the joy of returning to her native land
Gariba Hasanova, an 82-year-old resident of Zabukh village of Lachin region, returned to her native land after 30 years of separation. For several days now she has been living in her rebuilt house in the village. She feels great joy and pride in seeing Zabukh village even more prosperous. Grandma Gariba, happy with her new life and the conditions created for them, expresses her gratitude to the head of state, Mr. President Ilham Aliyev, First Vice-President Mehriban Aliyeva, and asks God to have mercy on our martyrs.
The State Committee continues to prepare videos based on interviews with residents of the liberated regions.