“Nərgiz nənə, gəlmisən? Nə yaxşı!”
Laçın şəhərinin 98 yaşlı sakini Nərgiz Xəlil qızı Əsədova 30 illik ayrılıqdan sonra doğma yurda qayıdıb. Artıq bir aydan çoxdur ki, o, şəhərdəki bərpa olunmuş evində yaşayır. Laçını daha da abad görməsindən böyük sevinc və qürur hissi keçirir. Buradakı yeni həyatından, onlar üçün yaradılmış şəraitdən razılıq edən Nərgiz nənə dövlətimizin başçısı, cənab Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıq bildirir...
Dövlət Komitəsi Ərazisi işğaldan azad olunmuş rayonların sakinləri ilə müsahibələr əsasında videoçarxların hazırlanmasını davam etdirir.

"Grandma Nargiz, have you come? How good!”
98-year-old resident of Lachin city Nargiz Asadova Khalil returned to her native land after 30 years of separation. For more than a month now, she has been living in her restored house in the city. She feels great joy and pride in seeing Lachin even more prosperous. Grandma Nargiz, who is pleased with the new life and conditions created for them here, expresses her gratitude to the head of state, Mr. President Ilham Aliyev...
The State Committee continues to prepare videos based on interviews with residents of the liberated regions.