Dövlət Komitəsinin əməkdaşı “Heydər Əliyev Zirvəsi”nə qalxıb
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin Məşğulluq sektorunun müdiri Kamran Ağaməliyev Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Böyük Qafqaz sıra dağlarının Qızıl Qaya massivində dəniz səviyyəsindən 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər Əliyev zirvəsi”nə qalxıb.
Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə bu səyahətə yollanan həvəskar dağçı həmin massivdə 3756 m yüksəklikdəki Atatürk Zirvəsini də ziyarət edib. Hər iki zirvəyə ilk dəfədir qalxan Kamran Ağaməliyev əvəllər ölkəmizin ərazisindəki bir neçə dağ zirvəsində də olub. O, bu dəfəki səyahətinin məqsədini belə ifadə edib: “Ulu Öndərin adını daşıyan zirvəyə qalxmaq çoxdankı arzum idi. Onun 100 illik yubileyi ərəfəsində bu arzumu əməkdaşı olduğum komitənin dəstəyi ilə reallaşdırdım. Bu gün biz haqqında Ulu Öndərin böyük uzaqgörənliklə və inamla söz açdığı  Böyük Qayıdışın həyata keçirilməsi istiqamətində çalışırıq. Möhtərəm Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Ordumuzun işğaldan azad etdiyi ərazilər yenidən qurulur, dirçəldilir və keçmiş məcburi köçkün həmvətənlərimizin geri dönüşünə şərait yaradılır. Mən Heydər Əliyev Zirvəsində olarkən Ulu Öndərin vəsiyyətlərinin gerçəkləşdirilməsində həmkarlarımla birlikdə iştirakımdan bir daha qürur hissi keçirdim”.

On the 100th anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev, head of the employment sector in the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan, Kamran Agamaliyev conquered “Heydar Aliyev Summit” located in the Kyzyl Gaya massif of the Great Caucasus Mountains, in an altitude of 3751 meters above the sea level.
With the support of the State Committee, an amateur mountaineer also ascended to Ataturk Summit, located in an altitude of 3756 meters above the sea level. Kamran Agamaliyev, who successfully conquered these peaks for the first time, has also had the opportunity of exploring various other mountain summits within our country's territory. Expressing the purpose behind his expedition, Agamaliyev shared, "It has long been my cherished dream to ascend the peak named after our National Leader. As we approach his centenary anniversary, I managed to do this with the support of the Committee that I serve. Today, we are dedicated to the realization of the Great Return, a vision set by the National Leader. The territories liberated by our brave Army under the leadership of the Honourable President and victorious Supreme Commander-in-Chief, Mr. Ilham Aliyev, are undergoing a process of reconstruction and rejuvenation, with the goal of facilitating the return of our compatriots who were unjustly displaced. Standing at the summit of Heydar Aliyev, I couldn't help but feel a profound sense of pride that our joint efforts with my colleagues helped to fulfil the will of the National Leader."