Xanəndə Ehtiram Hüseynov Laçında...
Dağlar qoynundakı Ərikli, Qurdqajı, Hacısamlı kəndləri... İşğaldan azad edilmiş Laçın rayonunun füsunkar guşələri...
Tanınmış xanəndə, əməkdar artist Ehtiram Hüseynov ermənilərin viran qoyduğu doğma yurdun ziyarətinə gəlib. Uca dağlar başında özünəməxsus şirin, məlahətli səslə sanki o yerlərin öz sakinlərindən incikliyini ifadə edir: “Küsdürmüsən ey, gəl, könlümü al, yarım...”  Yox, daha küskünlük yoxdur! Ali Baş Komandanın siyasəti, rəşadətli ordumuzun qəhrəmanlığı sayəsində düşməndən döyüşsüz geri alınan Laçına qayıtmağımıza çox az qalıb...
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin Mətbuat xidmətinin muğam ustasının otuz ildən sonra doğma yurdla görüşünə həsr etdiyi videoçarxı təqdim edirik.

Arikli, Gurdgaji, Hajisamli villages in the heart of mountains ... Charming nooks of Lachin region liberated from occupation...
Well-known singer, honoured artist Ehtiram Huseynov visited his native land destroyed by Armenians. At the top of the high mountains, it is like he expresses his offence by the inhabitants of those places with a peculiar sweet, pleasant voice: “You have offended me, come, take my heart, my darling...” No, there is no more offence! Thanks to the policy of the Supreme Commander-in-Chief, the heroism of our brave army, we are about to return to Lachin, which was taken back from the enemy without a battle...
We are presenting a video of the Press Service of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs, dedicated to the meeting of the mugham master with his homeland after thirty years.