Vətəndaş cəmiyyəti institutlarının diqqətinə çatdırılır ki, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuraya namizədlərin irəli sürülməsi və bununla əlaqədar olaraq onların qeydiyyatı elan olunur. Elanın qüvvədə olma müddəti 4 aprel 2021-ci il, saat 18:00-dəkdir. Sənədlər Dövlət Komitəsinin Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsinə (Bakı şəhəri, Tbilisi prospekti 129), yaxud beimxd@qachqinkom.gov.az elektron ünvanına göndərilməlidir.
Qeyd olunmalıdır ki, hər bir vətəndaş cəmiyyəti institutu ictimai şuranın üzvlüyünə yalnız bir namizəd irəli sürə bilər.
Namizəd təmsil olunduğu vətəndaş cəmiyyəti institutunun müraciəti əsasında irəli sürülür. Müraciətə aşağıdakı sənədlər əlavə edilməlidir:
şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
namizədin tərcümeyi-halı;
namizəd hər hansı bir vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduğu halda həmin üzvlüyü təsdiq edən arayış (vətəndaş cəmiyyəti üzvü olmayana aid deyil).
Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şura üzvlərinin sayı həddi 13 nəfər müəyyən edilib.
Seçki ilə əlaqədar məlumat almaq üçün Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin Hüquq Sektoruna müraciət edilə bilər.

Announcement on elections to the Public Council under the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan
Mətbuat xidmətinin məlumatı 01 March, 2021
Civil society institutions are informed that the nomination of candidates for the Public Council under the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons and their regarding registration is announced. The announcement is valid until April 4, 2021, at 06:00 pm. The documents should be sent to the Department for Documents and Citizens` Appeals of the State Committee (129 Tbilisi Avenue, Baku) or to beimxd@qachqinkom.gov.az
The candidate shall be nominated based on an application from the civil society institution he/she represents. The following documents shall be attached to the application:
1. copy of ID card;
2. resume of the candidate;
3. if the candidate is a member of any civil society institution, a reference confirming that membership (does not apply to non-members of any civil society).