Cəbhədə də, meydanda da qalib komanda - "Qarabağ"
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı, Heydər Əliyev Fondu və Müdafiə Nazirliyinin dəstəyi ilə gerçəkləşdirilən “Əsgərə salam” hərbi-vətənpərvərlik sosial layihəsinə Ağdamın "Qarabağ" futbol klubu qoşulub.
Oktyabrın 1-də “Qarabağ” klubu UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsində Polşa çempionu “Leqiya”ya Varşavada 3:0 hesabı ilə qalib gəlib. Təcavüzkar Ermənistanın növbəti təxribatına cavab olaraq Azərbaycan Ordusunun əks-hücum əməliyyatının davam etdiyi bir vaxtda qazanılan bu qələbə təkcə komandanın azarkeşlərində deyil, ümumən cəbhə xəttindən hər gün xoş soraq gözləyən ölkə əhalisində sevinc və məmnunluq hissi  doğurub. "Qarabağ" klubu böyük hesablı qələbəsini şanlı və müzəffər ordumuza həsr etdiyini oyundan sonra bütün heyətlə yaşıl meydançada əsgər salamı verməklə bildirib.
Xatırladaq ki, Dövlət Komitəsinin bu ilin əvvəlindən etibarən keçirdiyi “Əsgərə salam” hərbi-vətənpərvərlik layihəsi cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrinin Ali Baş Komandana etimadını, Silahlı Qüvvələrimizin şəxsi heyəti ilə həmrəyliyini nümayiş etdirir. Layihədə iştirak edənlər, kollektiv və ya fərdi şəkildə hərbi salamlama vəziyyətində şəkil çəkdirərək öz sosial şəbəkə hesablarında #esgeresalam #dovletqacqinkom həştəqlərini qeyd etməklə paylaşırlar. Layihəyə qoşulanların sayı artıq yüz mini ötüb. Layihə çərçivəsində, həmçinin, “Əsgərə salam” adlı fləşmob, futzal turniri, inşa müsabiqəsi təşkil edilib. Layihədə iştirak etmək istəyənlər hərbi salamlama vəziyyətində şəkil çəkdirərək, sosial şəbəkələrdə #esgeresalam həştəqi ilə paylaşa bilərlər.

The winning team both on the front line and in the field – “Karabakh”
Aghdam`s Karabakh football club joined the military- patriotic social project “Hello to Soldier”, organized by the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons with the support of Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Defense.
On October 1, Karabakh beat Polish champions Legia 3-0 in Warsaw in UEFA Europa League play-offs. This victory, achieved at a time when the counter-offensive operations of the Azerbaijani Army continues in response to another provocation by the aggressor Armenia, caused joy and satisfaction not only among the team`s fans, but also among the people looking forward every day to hear happy news from the front line. The club Karabakh dedicated its big victory to our glorious and triumphant army and by having the whole team to give a military salute in the green field after the game.
It should be noted that the “Hello to Soldier” military-patriotic project, being implemented since the beginning of this year, shows the confidence of different segments of society in the Supreme Commander-in-Chief and their solidarity with the personnel of our Armed Forces. Participants of the project, collectively or individually, take photos in a state of military salute and share them on their social media accounts with hashtags like #esgeresalam #dovletgacqinkom. The number of people joining the project has already exceeded one hundred thousand. A flash mob “Hello to Soldier”, a futsal tournament and an essay contest have been organized as well within the project. Those who want to participate in the project can take a photo in a state of military salute and share it on social media with #esgeresalam hashtag.