Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Ramazan bayramı ilə bağlı paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva rəsmi instaqram səhifəsində Ramazan bayramı ilə bağlı paylaşım edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, paylaşımda deyilir:
“Əziz həmvətənlər!
Təsviredilməz qürur və sevinc hissi ilə bizim doğma Şuşa şəhərimizdən hər birinizə ən xoş arzularımı və müqəddəs Ramazan bayramı münasibətilə səmimi təbriklərimi çatdırıram! Qoy, insanları sülhə, birliyə, həmrəyliyə, xeyirxahlığa və mənəvi kamilliyə dəvət edən bu bayram hər birinizin ocağına sağlıq, qarşılıqlı anlaşma və əmin-amanlıq gətirsin!
Vətən uğrunda həlak olmuş şəhidlərimizin xatirəsini ehtiramla yad edirəm. Onların doğma və yaxınlarına səbir diləyirəm. Uca Tanrı mərhəmətini xalqımızdan heç zaman əsirgəməsin!
Bütün dünya müsəlmanlarını Ramazan bayramı münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm, Allahdan onların dua və oruclarının qəbul olunmasını diləyirəm.

Official news 13 MAY, 2021
First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva has made an Instagram post on the occasion of the Ramadan Holiday.
The post on her official Instagram page says:
“Dear compatriots!
It is with an indescribable sense of pride and joy that I extend my best wishes and sincere congratulations to each of you on the occasion of the holy Ramadan Holiday
from our native city Shusha! May this holiday, which invites people to peace, unity, solidarity, kindness and spiritual perfection bring health, mutual understanding and tranquility to the hearth of each of you!
I respectfully commemorate our martyrs who died for the motherland. I wish patience to their relatives and loved ones. May the Almighty never spare his mercy for our people!
I cordially congratulate all Muslims around the world on the occasion of Ramadan Holiday, and ask Allah to accept their prayers and fasting.