Dövlət Komitəsinin sədr müavini vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib
İyulun 4-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini, Dövlət Komitəsinin balansında olan mənzillərin verilməsi ilə bağlı müvəqqəti məskunlaşma fondu üzrə komissiyanın sədri Fuad Hüseynov vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Sədr müavininin fərdi qaydada qəbul etdiyi vətəndaşların müraciətləri, əsasən, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, kommunal xidmətlər, status, vahid aylıq müavinət, məşğulluq, işğaldan azad olunmuş ərazilərə qayıdış və digər məsələlərlə əlaqədar olub.
Vətəndaşların müraciətləri dinlənilib və müvafiq qaydada qeydə alınıb. Onlara bildirilib ki, Prezident İlham Əliyev məcburi köçkünlərin problemlərinin həllini sosial siyasətin prioritet istiqamətlərindən biri kimi müəyyən edib. Onların mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, işğaldan azad olunmuş ərazilərdə əhalinin dayanıqlı məskunlaşmasının təmin edilməsi üçün zəruri tədbirlər görülür. Məcburi köçkünlərin mənzil, təhsil, sağlamlıq problemlərinin həllinə Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva da xüsusi diqqət və qayğı göstərir, bu sahədə mühüm işlər görür.

The Deputy Chairman of the State Committee has held the next session of meeting reception
On July 4, Fuad Huseynov, Deputy Chairman of the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons and Chairman of the Commission for the Allocation of Housing from the State Committee’s stock, held the next public reception.
The citizens who were individually received by the Deputy Chairman raised issues primarily related to improving housing conditions, utility services, status, unified monthly benefits, employment, return to liberated territories and other matters.
The citizens’ requests were listened to and duly recorded. They were informed that President Ilham Aliyev has identified the resolution of internally displaced persons’ issues as one of the priority directions of social policy. Necessary measures are being taken to improve their housing conditions and ensure sustainable settlement in the liberated areas. First Vice President Mehriban Aliyeva also pays special attention and care to addressing the housing, education, and health issues of internally displaced persons, and significant work is being done in this area.