Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev Böyük Britaniyanın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ceyms Şarpla görüşüb.
Görüşdə məcburi köçkünlərin işğaldan azad edilmiş ərazilərə qayıdışı ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Prezident İlham Əliyevin məcburi köçkünlərin problemlərinin həlli istiqamətində həyata keçirdiyi tədbirlər barədə britaniyalı diplomata ətraflı məlumat verilib. Qeyd edilib ki, bu kateqoriyadan olan vətəndaşlara Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva da xüsusi diqqət və qayğı göstərir.
Səfir Ceyms Şarp səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirib. O, regionda münaqişənin başa çatmasını və məcburi köçkünlərin daimi yaşayış yerlərinə qayıdışı üçün şəraitin yaranmasını yüksək qiymətləndirərək, ölkəsinin davamlı sülhə dəstək imkanlarından bəhs edib.

A meeting was held with the ambassador of Great Britain at the State Committee
Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs Rovshan Rzayev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Great Britain to Azerbaijan James Sharp.
Views were exchanged on the return of IDPs to the liberated territories at the meeting. The British diplomat was informed in detail about the measures taken by the President Ilham Aliyev to address the problems of IDPs. It was stated that the First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva also pays special attention and care to this category of citizens.
The Ambassador James Sharp thanked for the warm welcome. He highly appreciated the end of the conflict in the region and the creation of favorable conditions for the return of IDPs to their permanent places of residence, and spoke about his country`s opportunities to support long-lasting peace.