Dövlət Komitəsinin gənc əməkdaşları üçün təlim təşkil edilib
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin gənc əməkdaşlarından bir qrupu ünsiyyət bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi üzrə təlimə cəlb olunub.
Təlimə peşə hazırlığı sahəsində ölkəmizdə tanınmış şirkətlərdən olan “Dadaşsoy grup”un mütəxəssis-təlimçisi Könül Quliyeva moderatorluq edib.
Təlimin təşkilində əsas məqsəd nəzəri biliklərin təkmilləşdirilməsi, ünsiyyət bacarığı, ünsiyyətin qurulması texnikası, kommunikasiyada bədən dili, səs və görüntünün əhəmiyyəti, problem və həlli yollarının formalaşdırılması, müxtəlif kateqoriyadan olan insanların problemlərinin həlli istiqamətində kommunikasiya bacarığının rolu ilə bağlı  komitənin gənc əməkdaşlarının bilik və təcrübəsinin artırılması olub.

Training was organized for the young employees of the State Committee
A group of young employees of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs of the Republic of Azerbaijan was involved in communication skills development training.
The training was moderated by Konul Guliyeva, a specialist-trainer of Dadashsoy Group, one of the well-known companies in our country in the field of vocational training.
The main goal of the training was to improve theoretical knowledge, communication skills, communication techniques, the importance of body language, sound and image in communication, formulating problems and their solutions, and increasing the knowledge and experience of the committee’s young employees regarding the role of communication skills in solving the problems of people of different categories.