Görüşlər 21 May, 2019
Mayın 21-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Qəbula gələnlərin əksəriyyəti məcburi köçkünlər olub. Onların hər birinin müraciəti diqqətlə dinlənilib və qeydə alınaraq rəsmiləşdirilib. Müraciətlər mənzil-məişət problemləri, vahid aylıq müavinət, qeydiyyat, məşğulluq və digər məsələlərlə bağlı olub. Dövlət Komitəsinin sədri vətəndaşların müraciətlərində qaldırılan məsələlərin araşdırılması və zəruri tədbirlərin görülməsi barədə tapşırıqlar verib.
Bununla yanaşı, məcburi köçkünlərin diqqətinə bir daha çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyev onların problemlərinin həlli, xüsusən yaşayış şəraitlərinin yaxşılaşdırılması və bu məqsədlə salınan qəsəbələrin sayının artırılması istiqamətində ardıcıl tədbirlər həyata keçirir. Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva vaxtaşırı məcburi köçkünlərlə görüşür, onların problemlərinin qısa müddətdə öz həllini tapmasına çalışır.

Görüşlər 21 MAY, 2019
On May 21, Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs, received the citizens.
Majority of the people who came to the reception were IDPs. The appeal of each of them was carefully listened to and recorded. The appeals were related to housing and living problems, single monthly allowance, registration, employment and other issues. Chairman of the State Committee gave instructions to investigate the issues raised in the citizens` appeals and take necessary measures.
In addition, the IDPs were informed once again that the President Ilham Aliyev takes consistent measures to address their problems, in particular improve the living conditions and increase the number of settlements built for this purpose. The First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva periodically meets with IDPs and tries to solve their problems as soon as possible.
The issues raised by the citizens attended the reception in the State Committee will be investigated and resolved in accordance with the legislation.