Dünya Bankı nümayəndələri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev Dünya Bankının nümayəndə heyəti iə görüşüb.
Qonaqlara Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramının Tədbirlər Planını çərçivəsində komitə tərəfindən həyata keçirilən işlər barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə aparılan bərpa quruculuq işləri məcburi köçkünlərin təhlükəsiz şəraitdə, könüllü və ləyaqətlə doğma yurda geri qayıdışına şərait yaradır. Bununla yanaşı, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın da diqqəti və qayğısı sayəsində məcburi köçkünlərin sosial müdafiəsinin təmin olunması, yaşayış şəraitinin yaxşılaşdırılması, məşğulluğunun artırılması istiqamətində də zəruri tədbirlər ica edilir.
Dünya Bankının nümayəndələri – Azərbaycan ofisinin rəhbəri Steffi Stallmayster, Avropa və Mərkəzi Asiya regionu üzrə baş müşavir Adam Şayn, sosial inkişaf üzrə mütəxəssis Alkadevi Patel görüşün təşkilinə və ətraflı məlumata görə minnətdarlıq bildirib, məcburi köçkünlərlə bağlı əməkdaşlığın əhəmiyyətini qeyd edib və bundan məmnunluqlarını ifadə ediblər.

A meeting was held with representatives of the World Bank
Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan, met with the World Bank delegation.
The visitors were briefed on the committee’s work within the parameters of the I State Program on the Great Return Action Plan. According to reports, President Ilham Aliyev’s restoration efforts in the areas liberated from occupation have created circumstances that allow internally displaced people to return to their native country in safety, voluntarily, and with dignity. Furthermore, as a result of First Vice-President Mehriban Aliyeva's concern and attention, the required steps are being made to guarantee the social protection of internally displaced people, enhance their living circumstances, and expand their employment.
The World Bank's representatives, including Stefanie Stallmeister, the head of the Azerbaijan office, Adam Shain, the senior advisor for Europe and Central Asia, and Alkadevi Patel, a social development specialist, expressed gratitude for the organization of meeting and thorough information, stressed the value of working with internally displaced people, and expressed their satisfaction with it.