Dövlət Komitəsinin sədri Ağdamda vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev noyabrın 23-ü Ağdamda vətəndaşları qəbul edib.
Qəbulda Ağdam, Ağcabədi və Laçın rayonlarından olan vətəndaşlar iştirak ediblər ki, onların da əksəriyyəti həmin ərazilərdə müvəqqəti məskunlaşmış məcburi köçkünlərdir.
Zəngilan rayonunda "ağıllı kənd" konseptində salınan Ağalı kəndinə qayıdışın ilk mərhələsinin başa çatdığı, bu mərhələdə kənddə 41 məcburi köçkün ailəsinin yerləşdirildiyi qeyd edilib. Bildirilib ki, Ağalıya əhalinin köçürülməsi davam etdiriləcək.

Görüşlər 23 November, 2022
According to the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, based on the schedule of reception of citizens by the heads of the central executive authorities in cities and regions, the Chairman of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs Rovshan Rzayev received citizens in Aghdam on November 23.
The reception was attended by citizens from Gabala, Ismayilli and Oghuz regions, most of whom were IDPs temporarily settled in those areas.
It was noted that the first stage of the return to Agalı village, which was built under the concept of "smart village" in Zangilan district, has been completed, and 41 internally displaced families have been accommodated in the village at this stage.