Görüşlər 21 Aprel, 2020
Komitə sədri Rövşən Rzayev aprelin 21-də növbəti videoqəbul keçirərək, əvvəlcədən növbəlilik əsasında qəbula yazılmış vətəndaşların müraciətlərini dinləyib, suallarını cavablandırıb.
Xatırladaq ki, komitədə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq, digər vəzifəli şəxslərin də videoqəbulları davam etdirilir. Ölkədə tətbiq edilən xüsusi karantin müddəti ərzində komitə sədri 4 dəfə videoqəbul keçirib və əksəriyyəti məcburi köçkün olan 160-dək vətəndaşla görüntülü söhbət edib, onların müraciətlərini dinləyib, qaldırdıqları məsələyə münasibət bildirib. Həmçinin komitə sədrinin müavinləri, aparat rəhbəri, şöbə müdirləri də qəbul cədvəli əsasında videoqəbullar keçiriblər. Bu video qəbullar zamanı 500-dən çox vətəndaşla görüntülü telefon əlaqəsi yaradılıb, onların müraciətləri dinlənilib. Vətəndaşların bütün müraciətləri müvafiq qaydada rəsmiləşdirilib. Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələblərinə uyğun olaraq , məhdud sayda əməkdaşın işə çıxmasına baxmayaraq, komitə öz funksional fəaliyyətinin bütün istiqamətlərində işlərin icrasını davam etdirir, o cümlədən vətəndaşların müraciətlərinə diqqətlə və həssaslıqla baxılır, müraciətlərdə göstərilən məsələlərin həlli üçün zəruri tədbirlər görülür.

Görüşlər 21 April, 2020
On April 21, the Chairman of the Committee Rovshan Rzayev held another video reception, listened to the appeals of citizens registered for the reception in advance by turns and answered their questions.
Video reception  lasted more than three hours.The appeal of more than 40 citizens, many of whom were IDPs was heard  and formalised.Appeals were mainly related to the problems of housing and living conditions, single monthly allowance, employment, status and other issues.
It should be reminded that video receptions of other officials continue as well under the schedule for reception of citizens in the committee. During the special quarantine applied in the country, the Chairman of the Committee held four video receptions and talked to about 160 citizens majority of which containing IDPs, listened to their appeals and considered the issues raised by them. Deputy chairmen, head of administration and heads of departments of the committee also held video receptions under the reception schedule. Video calls were made to more than 500 citizens during these video receptions, and their appeals were listened to.