Mətbuat xidmətinin məlumatı 12 Noyabr, 2019
“Bakı şəhəri Nərimanov rayonu, Nazim Hacıyev küçəsi, 6” ünvanında yerləşən  yataqxananın 4-cü mərtəbəsinin dam örtüyünün bir hissəsinin noyabrın 11-də çökməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin nümayəndələri hadisə yerində olublar və hazırda həmin yataqxanada müvəqqəti məskunlaşmış 17 məcburi köçkün ailəsinin vəziyyəti ilə bağlı yerində araşdırma aparıblar. Məlum olub ki, binanın dam örtüyünün çökən hissəsindəki yaşayış sahəsində məskunlaşmış şəxs əslən Cəbrayıl rayonundandır, lakin məcburi köçkün deyildir. Yataqxanada müvəqqəti məskunlaşmış məcburi köçkün ailələrin heç birinə hadisə nəticəsində maddi ziyan dəyməyib.
Dövlət Komitəsi yataqxana binasının qəzalı vəziyyətdə olmasını nəzərə alaraq, həmin ailələrin respublika ərazisində müxtəlif qəsəbələrdə, fövqəladə hallar üçün nəzərdə tutulmuş boş mənzil fondunda müvəqqəti yerləşdirilməsi istiqamətində iş aparır.

Mətbuat xidmətinin məlumatı 12 November, 2019
The representatives of the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons of the Republic of Azerbaijan were present at the place of the incident regarding the collapse of a part of the roof of the 4th floor of the dormitory located at “6 Nazim Hajiyev str., Narimanov district, Baku city”  and currently, investigation is being carried out related to the conditions of 17 internally displaced persons’ families temporarily settled at the same dormitory. It became clear that the person settled in the residential area in the collapsed part of the building’s roof  is from Jabrayil region in origin, but he is not IDP. No material damage was caused to any IDPs families temporarily settled at the dormitory as a result of the incident.
The State Committee carries out works for temporary placement of those families in the empty housing fund intended for emergency cases at different settlements in the territory of the republic taking into account that the building of dormitory is at poor conditions.