Dövlət Komitəsinin Sədri vətəndaşları qəbul edib
Aprelin 23-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin Sədri Rövşən Rzayev vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Dövlət Komitəsinin Sədri əksəriyyəti məcburi köçkün olan vətəndaşları növbəlilik prinsipi əsasında fərdi qaydada qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib. Müraciətlər mənzil-məişət problemləri, vahid aylıq müavinət, status, məşğulluq və digər məsələlərlə bağlı olub. Bütün müraciətlər müvafiq qaydada qeydə alınıb və rəsmiləşdirilib. Vətəndaşlara bildirilib ki, hər bir müraciət araşdırılacaq, qanunauyğun tədbirlər görüləcək və bu barədə onlara məlumat veriləcək.
Qeyd edilib ki, Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə bu il aprelin 1-dən məcburi köçkünlər və onlara bərabər tutulan şəxslər üçün vahid aylıq müavinətin məbləği 50 faiz artırılıb. Aprelin 5-də isə Bakının Sabunçu rayonunun Kürdəxanı qəsəbəsində 810 mənzildən ibarət yaşayış kompleksinin açılışı olub. Həmin mənzillər paytaxtdakı yataqxanalarda və bəzi ictimai binalarda ağır şəraitdə yaşayan məcburi köçkünlərə verilib. Yeni qəsəbələrin salınması davam etdirilir.
Xatırladaq ki, Dövlət Komitəsinin Sədri tərəfindən vətəndaşların qəbulu hər həftənin çərşənbə axşamı günü keçirilir.

Görüşlər 23 April, 2019
On April 23, Chairman of the State Committee on Deals of Refugees and Internally Displaced Persons Rovshan Rzayev held the next reception of citizens.
Chairman of the State Committee received the citizens who were internally displaced persons individually based on priority and listened to their requests. The applications were related to housing-living problems, single monthly allowance, status, employment and other issues. All applications were duly recorded and formalized. Citizens were informed that each application will be investigated, appropriate measures will be taken and they will be informed about this.
It was noted that, according to the decree of President Ilham Aliyev, the amount of single monthly allowance for internally displaced persons and the persons equated to them had been increased by 50 percent from April 1. A residential complex consisting of 810 apartments was opened in Kurdakhani settlement of Sabunchu district of Baku on April 5. Those apartments were given to internally displaced persons living at the severe condition in dormitories and some public buildings in the capital. New settlements are under construction
Construction of new settlements is continued.
It should be noted that the reception of citizens by the Chairman of the State Committee is held every Tuesday.