Dövlət Komitəsinin sədri İsmayıllıda vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev aprelin 29-da İsmayıllı rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Qəbulda İsmayıllı, Ağdaş, Ağsu və Kürdəmir rayonlarında yaşayan vətəndaşlar iştirak ediblər. Müraciət edənlərin əksəriyyəti həmin ərazilərdə məcburi köçkün kimi məskunlaşan şəxslər olub. Onların müraciətləri, əsasən, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, məşğulluq, status, kommunal xidmətlər, vahid aylıq müavinətin təyin edilməsi və digər məsələlərlə bağlı olub.
Məcburi köçkünlərə xatırladılıb ki, Prezident İlham Əliyev bu kateqoriyadan olan vətəndaşların sosial problemlərinin həllinə böyük diqqət və qayğı göstərir. Məcburi köçkünlərin həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması istiqamətində məqsədyönlü tədbirlər görülür, onlar üçün paytaxtda və bölgələrdə hər cür infrastrukturu olan yaşayış komplekslərinin inşası davam etdirilir.
Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyevanın tapşırığı ilə, ilk növbədə, yeni evlərə və mənzillərə hələ də ən ağır şəraitdə yaşayan məcburi köçkün ailələr köçürülür. Köçürülmə prosesinin ədalətli və şəffaf şəkildə aparılmasına ölkə rəhbərliyi tərəfindən ciddi nəzarət təmin olunur.
Qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerində həll edilib. Dövlət Komitəsinin sədri müraciətlərdə qaldırılan məsələlərin qısa müddətdə araşdırılacağını və müvafiq tədbirlərin görüləcəyini bildirib.

Chairman of the State Committee receives citizens in Ismayilli
According to the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, in accordance with the schedule of the reception of citizens by the heads of central executive power bodies in the cities and regions, Chairman of the State Committee on Deals of Refugees and Internally Displaced Persons Rovshan Rzayev received citizens in Ismayilli region on April 29.
Citizens living in Ismayilli, Aghdash, Aghsu and Kurdamir regions attended in the reception. Most of the applicants were the persons residing as internally displaced persons in those areas. Their applications were mainly related to the improvement of housing-living condition, employment, status, utility services, determination of single monthly allowance and other issues.
Internally displaced persons were reminded that President Ilham Aliyev paid great attention and care to the solution of social problems of the citizens of this category. Purposeful measures are taken to improve the living condition of internally displaced persons, construction of residential complexes with all kinds of infrastructure in the capital and in the regions continues.
By the instruction of the First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva, first of all, the internally displaced families still living in the worst condition are relocated to new houses and apartments. Management of the country has strict control over the execution of relocation process in a fair and transparent manner.
A part of the applications of the citizens participating in the reception was resolved in a fast-track manner.
Chairman of the State Committee stated that the issues raised in the applications will be investigated in a short time and appropriate measures will be taken.