Görüşlər 05 Mart, 2019
Martın 5-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsində məcburi köçkünlərin növbəti qəbulu olub.
Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev, sədr müavinləri, aparat rəhbəri, şöbə və departament rəhbərləri vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyiblər.
Qəbula gəlmiş məcburi köçkünlər, əsasən, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, məşğulluq, status, kommunal xidmətlər, vahid aylıq müavinətin təyin edilməsi ilə əlaqədar müraciət ediblər. Onlara bir daha bildirilib ki, məcburi köçkünlərin həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması, onların sosial problemlərinin həlli daim Prezident İlham Əliyevin diqqət mərkəzindədir. Dövlət başçısının tapşırığına əsasən, bu kateqoriyadan olan vətəndaşlarımızın mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması ilə yanaşı, maddi rifahının yüksəldilməsi üçün zəruri tədbirlər görülür. Bir neçə gün əvvəl vahid aylıq müavinətin məbləğinin 50 faiz artırılması ilə bağlı verilən Sərəncam bunun bariz nümunəsidir. Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva qəzalı və yararsız binalarda ən ağır vəziyyətdə yaşayan məcburi köçkünlərin həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması ilə bağlı verdiyi tapşırığın icrasını nəzarətdə saxlayır.
Vətəndaşlar fərdi qaydada qəbul edilib və hər birinin müraciəti müvafiq qaydada qeydə alınıb. Müraciətlərdə qaldırılan məsələlərin araşdırılacağı və qanunvericiliyə uyğun şəkildə həll ediləcəyi bildirilib.

Görüşlər 05 March, 2019
Chairman Rovshan Rzayev, deputy chairmen, head of administration, heads of divisions and departments of the State Committee received citizens and listened to their appeals.
Appeals of the citizens who came to the reception were mainly related to improvement of housing and living conditions, employment, status, utilities and determination of single monthly allowance.
They were once again informed that the improvement of the living conditions of IDPs and solution of their social problems are always in the center of attention of the President Ilham Aliyev. According to the instruction of the head of state, necessary measures are being taken to improve the material wellbeing of our citizens from this category, along with improving their housing and living conditions. The Order which was made a few days ago on increasing the amount of single monthly allowance by 50 percent is a clear example of it. The First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva oversees the implementation of the instruction given by her about improvement of the living conditions of IDPs living under the most severe conditions in damaged and useless buildings.
Citizens were individually received and appeal of each of them was registered properly. It was stated that the issues raised in the appeals will be investigated and resolved in accordance with the legislation.