Laçın sakinləri doğma yurda qayıtmağa hazırdır
Laçın rayonunun Sonasar kənd inzibati ərazisinə daxil olan Sonasar kəndinin sakini Quliyev İsfəndiyar Məhəmmədəli oğlu doğma yurda qayıtmağa hazırdır. Qalan ömrünü Laçında yaşamağı səbrsizliklə gözlədiyini deyən laçınlı ağsaqqal Prezident İlham Əliyevin Laçının ən hündür yerində Azərbaycan bayrağını qaldırması mərasimini böyük sevinc hissi ilə baxdıqlarını qeyd edib: “Bizim həyatımız Laçında davam edəcək.”
Bütün gözəlliklərin Laçında, Şuşada, Qarabağda cəmləşdiyini deyən Quliyeva Həcər Hüseyn qızı quruculuq və bərpa işlərini fəxr, qürur hissi ilə izlədiklərini deyib.
Tezliklə doğma yurda qayıtmağa hazırlaşan keçmiş məcburi köçkün  Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya, torpaqlarımızı işğaldan qurtaran rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını ifadə edib, Allahdan şəhidlərimizə rəhmət, qazilərimizə şəfa diləyib.
Dövlət Komitəsinin hazırladığı videoçarxlarda Laçının, Zabuxun, Susun sakinləri doğma yurda qayıdışla bağlı fikirlərini bölüşürlər.

Residents of Lachin are ready to return to their homeland
A resident of the Sonasar village, which is part of the administrative territory of the Sonasar village of the Lachin region, Guliyev Isfandiyar Mahammadali is ready to return to his homeland. An elder from Lachin, who said he hoped to live the rest of his life in Lachin, noted that they watched with great joy President Ilham Aliyev’s raising of the Azerbaijani flag at the highest point in Lachin: “Our life will continue in Lachin.”
Noting that all beauties are concentrated in Lachin, Shusha and Karabakh, Guliyeva Hajar Huseyn said that they are proud to follow the construction and restoration work.
The former internally displaced person, who is preparing to return to his homeland in the near future, expressed gratitude to the President, Victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, First Vice-President Mehriban Aliyeva, the brave Azerbaijan Army, which saved our lands from occupation, and our heroic soldiers and officers and asked God for mercy on our martyrs and healing for our veterans.
In the videos prepared by the State Committee, residents of Lachin, Zabukh, Sus share their opinion about returning to their homeland.