Dövlət Komitəsində məcburi köçkün idmançılarla görüş olub
Dekabrın 30-da Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev “Qobu park 2” yaşayış kompleksində fəaliyyət göstərən “Xocalı” idman klubunun üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə idman klubunun qəsəbədə fəaliyyət göstərən bölməsinin baş məşqçisi Novruz Xudiyev və idmançılar iştirak edib.
Qeyd olunub ki, Prezident İlham Əliyev idmana və idmançılara diqqət və qayğını dövlət siyasətinin tərkib hissəsi kimi müəyyənləşdirib. Bunun nəticəsində ölkəmiz bədən tərbiyəsi və idmanın inkişafında mühüm nailiyyətlər əldə edir, idmançılarımız müxtəlif nüfuzlu yarışlarda yüksək nəticələr qazanırlar. Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva gənc nəslin fiziki və mənəvi  sağlamlığına, sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan uşaq və yeniyetmələrin cəmiyyətə inteqrasiyasına, onların həyatda öz yerini tutmasına, layiqli vətəndaş kimi böyüməsinə böyük qayğı göstərir.
Vurğulanıb ki, məcburi köçkünlər arasında da idmanın kütləviliyinin artırılması istiqamətində də ardıcıl tədbirlər həyata keçirilir, onlar üçün salınmış qəsəbə və yaşayış komplekslərində idman bölmələri fəaliyyət göstərir.
Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev idmançıları təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb.
Daha sonra Novruz Xudiyev idman klubunun bir illik fəaliyyəti, üzvlərin kikboksinq idman növü üzrə qazandığı qələbələr haqqında ətraflı məlumat verib, səmimi görüşə görə minnətdarlıq bildirib.

The State Committee held a meeting with internally displaced athletes
On December 30, Chairman of The State Committee for Affairs of Refugees and IDPs Rovshan Rzayev met with members of the Khojaly sports club operating in the “Gobu Park 2” residential complex.
The meeting was attended by Novruz Khudiyev, the head coach of the branch of the sports club operating in the village, and athletes.
It was noted that President Ilham Aliyev defined attention and care for sports and athletes as an integral part of state policy. As a result, our country is making important progress in the development of physical education and sports, and our athletes are achieving high results in various prestigious competitions. First Vice President Mehriban Aliyeva pays great attention to the physical and spiritual health of the younger generation, the integration of children and adolescents with special needs for social protection into society, their place in life, and their growth as worthy citizens.
It was emphasized that consistent measures are being taken to increase the mass participation in sports among the internally displaced persons, in the villages and residential complexes built for them, there are sports sections.
Chairman of the State Committee Rovshan Rzayev congratulated the athletes and wished them success.
Later, Novruz Khudiyev spoke in detail about the year-long activity of the sports club, the victories of its members in kickboxing and expressed gratitude for the sincere meeting.