YAP-ın təsis edilməsinin 30 illiyi qeyd olunub
Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal rayon təşkilatı, “Tbilisi prospekti, 129” (Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi) ünvanı ərazi partiya təşkilatında partiyanın təsis edilməsinin 30-cu ildönümü münasibətilə tədbir keçirib. İclasda Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev, YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev, sədr müavini Elnarə Mustafayeva və komitənin əməkdaşları  iştirak ediblər.
Tədbirdə ümummilli lider Heydər Əliyevin və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda həyatını qurban verən şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Komitə sədri ümummilli lider Heydər Əliyevin rəhbərliyi ilə yaradılan Yeni Azərbaycan Partiyasının keçdiyi şərəfli inkişaf yolundan bəhs edib. Qeyd olunub ki, Yeni Azərbaycan Partiyasının yaradılması müstəqil Azərbaycan dövlətinin möhkəmləndirilməsində və inkişafında tarixi rol oynayıb. Prezident İlham Əliyevin partiyaya sədr seçilməsindən sonra isə YAP inkişafının yeni mərhələsinə qədəm qoyub. Dövlətimizin başçısının rəhbərlik etdiyi partiyanın cəmiyyətdə böyük inam və etimada sahib olduğu vurğulanıb, bildirilib ki,  44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan Zəfər partiyanın nüfuzunu daha da yüksəldib.
YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev ulu öndər Heydər Əliyevin yaradıcısı olduğu Yeni Azərbaycan Partiyasının bu gün dövlətimizin başçısı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə əhəmiyyətli uğurlara imza atdığını, sıralarını kəmiyyət və keyfiyyət baxımından daha da zənginləşdirdiyini diqqətə çatdırıb. YAP-ın qarşıya qoyulan vəzifələrinin yerinə yetirilməsində rayon və ərazi partiya təşkilatlarının da rolunun, onların mütəşəkkil, aktiv fəaliyyətinin vacibliyi qeyd edilib.
Sonra YAP-ın və rayon təşkilatının ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakına görə bir qrup partiya üzvünə Fəxri fərman təqdim edilib.
08 Dekabr, 2022 / Tədbirlər Gender zorakılığına qarşı mübarizəyə həsr olunmuş tədbirlər keçirilib
02 Dekabr, 2022 / Tədbirlər Komitə əməkdaşları üçün maarifləndirici təlim keçirilib
18 Noyabr, 2022 / Tədbirlər Koreya səfirliyi qaçqınlara və məcburi köçkünlərə dəstək tədbirləri həyata keçirir

30th anniversary of the establishment of the NAP was celebrated
The Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party (NAP) held an event on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of the party in the territorial party organization at the address “Tbilisi avenue, 129” (State Committee for Affairs of Refugees and IDPs of the Republic of Azerbaijan). Rovshan Rzayev, chairman of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs, Bakhtiyar Nabiyev, chairman of the NAP Yasamal district organization, Elnara Mustafayeva, deputy chairman, and committee employees attended the meeting.
At the event, the national leader Heydar Aliyev and the martyrs who sacrificed their lives for the freedom of our lands were commemorated with a minute of silence.
The chairman of the committee spoke about the honorable development path of the New Azerbaijan Party, which was created under the leadership of national leader Heydar Aliyev. It was noted that the establishment of the New Azerbaijan Party played a historical role in the strengthening and development of the independent Azerbaijan state. After the election of President Ilham Aliyev as the chairman of the party, NAP entered a new stage of development. It was emphasized that the party led by the head of our state has great trust and confidence in the society, and it was said that the Victory won in the 44-day Patriotic War increased the reputation of the party even more.
The chairman of NAP Yasamal district organization, Bakhtiyar Nabiyev, pointed out that the New Azerbaijan Party, which was founded by the great leader Heydar Aliyev, has achieved significant success under the leadership of the head of our state, Ilham Aliyev, and has enriched its ranks in terms of quantity and quality. The importance of the role of regional and territorial party organizations and their organized and active operation in fulfilling the tasks of NAP was noted.
Later, an Honorary decree was presented to a group of party members for their active participation in the social and political life of the NAP and its district organization.